Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Fotowoltaika
  4. >
  5. Koszt fotowoltaiki
  6. >
  7. We’re back, większa dostępność falowników 2023

We’re back, większa dostępność falowników 2023

Materiał Partnera
Firma Fronius w nowej kampanii „We’re back”, zaplanowanej na wrzesień 2023 roku, powraca, aby poinformować o pełnej dostępności falowników, odpowiadając tym samym na zwiększony popyt na swoje produkty. Kampanii towarzyszy cykl spotkań adresowanych do instalatorów w całej Polsce. Zwiększenie dostępności urządzeń Fronius to efekt intensywnych inwestycji w rozbudowę zakładów, zwiększających możliwości produkcyjne firmy.
we-are-back-1080×607-forum-fronius

W ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwym boomem fotowoltaicznym. Zapotrzebowanie na instalacje fotowoltaiczne jest większe niż kiedykolwiek wcześniej, w wyniku czego popyt na urządzenia gwałtownie wzrósł. Na przeszkodzie jego zaspokojeniu stanęła pandemia, kreując nowe, niezwykle trudne warunki rynkowe. Pomimo niestabilnych łańcuchów dostaw, problemów z dostępnością komponentów i braku pracowników, firmie Fronius udało się pokryć zapotrzebowanie i ustabilizować produkcję. Jednak nieustannie rosnący popyt na urządzenia Fronius na całym świecie spowodował w pierwszej połowie bieżącego roku ograniczoną dostępność produktów tej marki – głównie falowników. „Ta sytuacja już za nami.  Wracamy, informując o tym klientów w kampanii We’re back” – wyjaśnia Maciej Piliński, Dyrektor Sprzedaży Solar Energy w Fronius Polska.

Nowa moc – rozbudowa zakładów produkcyjnych w Sattledt

W roku 2022 firma Fronius zainwestowała 187 milionów euro w rozbudowę i przebudowę fabryki w Sattledt (AUT) oraz w zakładzie komponentów indukcyjnych w Czeskim Krumlowie (CZ). W bieżącym, 2023 roku, inwestycje mają przekroczyć 230 milionów euro, a utworzone dzięki nim dodatkowe linie pozwolą całkowicie ustabilizować produkcję i zaspokoić wysoki popyt. Całość inwestycji realizowana jest w duchu zrównoważonego rozwoju, zarówno w aspekcie ekologicznym, ekonomicznym, jak i społecznym. Dzięki rozbudowie zakładu w samym centrum Europy powstają nowe miejsca pracy, co powinno być istotnym i pozytywnym sygnałem dla kontrahentów firmy, którzy w 95 % pochodzą z Europy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że do produkcji, ale też do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń fabryki Fronius wykorzystywana jest wyłącznie energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych [Rys.1]. 

zdjecie 1080×607 forum fronius

Rys.1 Fabryka Fronius w Sattledt

W liczbach inwestycja obejmuje: zwiększenie powierzchni zakładu o niemal 100%, zwiększenie powierzchni produkcyjnej o 70% z 41 000 m2 do 69 000 m2 i wzrost możliwości produkcyjnych o 65% miesięcznie (z 32 000 falowników na koniec 2022 r. do 52 000 falowników do końca 2023 r.). W ramach rozbudowy powierzchnie magazynowe elementów zwiększą się o 200%, podwoi się liczba linii produkcyjnych, przy których zatrudnienie znajdzie kilkaset osób pracujących na trzy zmiany. „Jesteśmy w pełni przygotowani na znaczny wzrost popytu” – mówi Maciej Piliński.

We’re back tour – dzielimy się dobrymi wiadomościami

Nowe możliwości produkcyjne i dostępność falowników to także bardzo dobre wiadomości dla instalatorów PV, których Fronius zaprasza na cykl sześciu spotkań, odbywających się w ramach We’re back tour – wydarzeń organizowanych we wrześniu na terenie Polski. Spotkania, prowadzone przez przedstawicieli Fronius Polska, będą okazją do prezentacji nowości, najbardziej aktualnej wiedzy z branży oraz know-how bezpośrednio z Fronius International.

Jednostka biznesowa „Solar Energy”

Założona w 1992 r. jednostka biznesowa Fronius Solar Energy obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia. Pod hasłem „Energize your life” opracowujemy innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na ekonomiczne i inteligentne wykorzystanie, magazynowanie, dystrybuowanie i zużywanie energii ze słońca. Fronius Solar Energy urzeczywistnia wizję 24 godzin słońca, torującą drogę do lepszego świata, w którym ogólnoświatowe zapotrzebowanie na energię jest pokrywane w 100 procentach ze źródeł odnawialnych. Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju nasze rozwiązania są projektowane i produkowane w całości w Europie — głównie w Austrii. Na świecie Fronius Solar Energy ma 26 oddziałów i może pochwalić się zainstalowanymi falownikami o łącznej mocy ponad 29 gigawatów. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dystrybutorów oraz autoryzowanych firm instalacyjnych.

Fronius to my.

Ponad 7000 pracowników na całym świecie, eksport na poziomie 87 procent i 1446 przyznanych patentów: to właśnie my. Firma założona w 1945 r. jako jednoosobowa działalność gospodarcza zalicza się obecnie do globalnych graczy. Posiada 37 spółek zależnych na całym świecie oraz sieć dystrybutorów w ponad 60 krajach. Nadal pozostajemy rodzinną firmą z Austrii, która prowadzi działalność w dziedzinach fotowoltaiki, spawalnictwa i ładowania akumulatorów. Od lat opracowujemy produkty i rozwiązania z myślą o lepszej przyszłości, oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi: od dalekowzrocznego planowania i doradztwa, przez bieżące monitorowanie, aż po naprawy w zależności od potrzeb. Jesteśmy innowacyjni. Jesteśmy ciekawi świata. Fronius to my.

Kontakt w przypadku zapytań

Agnieszka BULENDA, +48 506 450 520, [email protected], ul. Gustawa Eiffel`a 8, 44-109 Gliwice, Poland

Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Polski offshore wspiera:
Zielone technologie rozwijają: