Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Fotowoltaika
  4. >
  5. Drugie życie polskiej fotowoltaiki

Drugie życie polskiej fotowoltaiki

Rynek fotowoltaiki w Polsce ponownie przeżywa dynamiczny wzrost, który rozpoczął się w sierpniu 2022 r.
Zrzut ekranu 2023-02-06 130911

Tylko w sierpniu w Polsce przybyło ponad 450 MW w fotowoltaice, tym razem instalowanej przede wszystkim w większych farmach lub przedsiębiorstwach. Natomiast na dachach domów powstały instalacje o mocy 100 MW.

– To dynamiczne odbicie od dołka, który cała branża fotowoltaiczna zanotowała, gdy zmieniły się zasady rozliczania nadmiaru energii oddawanego do sieci przez prosumentów – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. – To też pokazuje, że do końca roku możemy spodziewać się bardzo dynamicznych wzrostów mocy zainstalowanej w panelach słonecznych.

Ten trend powinien utrzymać się w kolejnych latach. Będzie napędzany przez przemysł, który szuka tańszej energii, po bardzo dużych wzrostach jej ceny.

Fotowoltaikę wspiera:
Dosyć szybko można zmniejszyć ślad węglowy kupując zieloną energię. Trudniej jest przyczynić się do rzeczywistej redukcji emisji gazów cieplarnianych.
co2
Zielone technologie rozwijają:
Partner działu Klimat:
Przyszłość wielkich elektrowni atomowych to jeden wielki znak zapytania. Bruksela woli się nią nimi nie zajmować, prywatni inwestorzy trzymają się z daleka, rządy nawet jeśli chcą, to im nie wychodzi. Czy kryzys energetyczny sprawi, że duże elektrownie atomowe wrócą do łask?
Elektrownia atomowa
Elektrownia atomowa
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija:
BGK przygotowuje się do nowego wsparcia właścicieli domów wielorodzinnych, którzy zainwestują w OZE. Można sfinansować nawet połowę wartości inwestycji
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe dostaną wreszcie wyższe dotacje do OZE
Zielone technologie rozwijają: