Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Sieci
  4. >
  5. Linie bezpośrednie będą, ale przemysłu nie zadowolą

Linie bezpośrednie będą, ale przemysłu nie zadowolą

Rozwiązania mające liberalizować możliwość budowy linii bezpośrednich powróciły do projektu nowelizacji Prawa Energetycznego i Ustawy o OZE. Nie są one jednak tak korzystne dla przemysłu jak zapowiadało to niedawno Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
OZE wiatrowa wiatraki farma fotowoltaiczna pv sieci energetyczne Fot. Depositphotos

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Morska farma wiatrowa Baltic Power, wspólne przedsięwzięcie PKN Orlen i Northland Power, ma już komplet umów na wszystkie kluczowe komponenty: turbiny, kable i stacje. Dostawcą turbin został duński Vestas. Na Bałtyku staną jedne z największych turbin wiatrowych dostępnych na rynku, a Baltic Power będzie jedną z pierwszych farm wiatrowych na świecie, która wykorzysta model o mocy 15 MW.
fala wiatr morze oze offshore
Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:
Węgiel, gaz, ropa, biomasa – wszystkie surowce energetyczne biją kolejne historyczne rekordy, a w ślad za nimi ceny energii elektrycznej i ogrzewania sieciowego. Policzyliśmy o ile wzrosną nasze rachunki i co możemy zrobić, aby je obniżyć. Przy lawinowo rosnących kosztach energii, zwrot z inwestycji się skrócił. Warto więc pomyśleć o inwestycjach, nad którymi wcześniej się nie zastanawialiśmy. Sprawdziliśmy ile trzeba zainwestować aby zmniejszyć rachunki za energię do minimum.
rachunki energia ogrzewanie efektywnosc
Rynek energii rozwija:
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Kustosze elektrowni węglowych z lat 50. i agregatorzy nowoczesnych systemów DSR zdali egzamin. Z wysoką rezerwą przetrwaliśmy piątkowe, zupełnie przeciętne, zapotrzebowanie odbiorców. PSE przekonały się, że rzeczywiście mogą liczyć na redukcję zapotrzebowania u odbiorców. Tyle, że sam DSR nie wystarczy, a energetykę ogarnął marazm inwestycyjny wynikający z tarć w rządzie.
produkcja zuzycie energii okres zagrozenia 23 09 2022
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija:
Tydzień Energetyka: PGNiG kontraktuje Baltic Pipe; Próba dla rynku mocy; 5 mld zł rządowej pomocy dla energochłonnych w 2022; Kryzys w Europie: Niderlandy tną ceny, Niemcy wykupują Unipera.
Norweski gaz trafi do Polski
Rynek energii rozwija: