Menu
Patronat honorowy Patronage

Biomasa, biogaz i węgiel na czas wojny. Rząd nowelizuje przepisy

Zachęty i ułatwienia dla wytwórców biogazu, a także zawieszenie obowiązków związanych z udziałem biomasy rolniczej spalanej na cele energetyczne - takie zmiany mają przynieść przepisy przygotowane przez rząd w kontekście wojny na Ukrainie. Będą też dodatkowe środki na zakup strategicznych rezerw węgla kamiennego.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Niemieckie władze poważnie biorą pod uwagę ryzyko niedoboru gazu, dlatego chcą zmniejszyć jego zużycie w energetyce. A że z wyłączenia atomu do końca 2022 r. nie zamierzają rezygnować, to elektrownie węglowe i olejowe pozostaną w rezerwie dłużej niż planowano.

Partnerzy portalu

Po trzech miesiącach wojny rosyjski gaz wciąż płynie do Europy szerokim strumieniem. Duża w tym zasługa dziurawych sankcji i mglistych wytycznych Komisji Europejskiej odnośnie płatności dla Gazpromu. Mimo tego zachodnioeuropejski przemysł - zwłaszcza niemiecki - i tak nie śpi spokojnie.
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:

Partnerzy portalu

Tydzień Energetyka: Kto płaci, kto nie płaci w rublach; Nowy pakiet Komisji Europejskiej; Koniec importu rosyjskiego prądu; Niemcy szykują nacjonalizację rafinerii w Schwedt.

Partnerzy portalu