Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Energetyka konwencjonalna
  4. >
  5. Węgiel kamienny
  6. >
  7. Biomasa, biogaz i węgiel na czas wojny. Rząd nowelizuje przepisy

Biomasa, biogaz i węgiel na czas wojny. Rząd nowelizuje przepisy

Zachęty i ułatwienia dla wytwórców biogazu, a także zawieszenie obowiązków związanych z udziałem biomasy rolniczej spalanej na cele energetyczne - takie zmiany mają przynieść przepisy przygotowane przez rząd w kontekście wojny na Ukrainie. Będą też dodatkowe środki na zakup strategicznych rezerw węgla kamiennego.
Alternative Energy with Bio Technology

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Niemieckie władze poważnie biorą pod uwagę ryzyko niedoboru gazu, dlatego chcą zmniejszyć jego zużycie w energetyce. A że z wyłączenia atomu do końca 2022 r. nie zamierzają rezygnować, to elektrownie węglowe i olejowe pozostaną w rezerwie dłużej niż planowano.
Coal-fired power plant near lignite mine Garzweiler in Germany
Po trzech miesiącach wojny rosyjski gaz wciąż płynie do Europy szerokim strumieniem. Duża w tym zasługa dziurawych sankcji i mglistych wytycznych Komisji Europejskiej odnośnie płatności dla Gazpromu. Mimo tego zachodnioeuropejski przemysł - zwłaszcza niemiecki - i tak nie śpi spokojnie.
huta
Rynek energii rozwija:
Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:
Tydzień Energetyka: Kto płaci, kto nie płaci w rublach; Nowy pakiet Komisji Europejskiej; Koniec importu rosyjskiego prądu; Niemcy szykują nacjonalizację rafinerii w Schwedt.
Coraz więcej chętnych do płacenia za gaz w rublach