Menu
Patronat honorowy Patronage

Bartłomiej Derski w TVN24

Czy w przyszłym roku czekają nas podwyżki cen za prąd? O to Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi"pytał Bartłomieja Derskiego.

Czy w przyszłym roku czekają nas podwyżki cen za prąd? O to Robert Stanilewicz w programie „Biznes dla Ludzi”pytał Bartłomieja Derskiego.

 Cała rozmowa TUTAJ

Partnerzy portalu

Jeśli uwzględnimy silę nabywczą, ceny energii elektrycznej płacone przez gospodarstwa domowe w Polsce są o jedną piątą wyższe niż średnia w Unii Europejskiej. Drożej jest tylko w Niemczech i Portugalii. Na dodatek ceny prądu w Polsce rosną, a średnia w Unii spada.

Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Duński regulator rynku energii DERA (Danish Energy Regulatory Authority, Energitilsynet) opublikował zatwierdzone parametry testu ekonomicznego, któremu duński operator Energinet.dk musi poddać projekt Baltic Pipe. Analogiczną procedurę prowadzi w Polsce Gaz-System.

Partnerzy portalu

W Niemczech mają powstać pierwsze morskie farmy wiatrowe bez jakiegokolwiek wsparcia. Problem w tym, że biznesplany inwestorów opierają się na turbinach, które dziś nie są jeszcze nawet w fazie testowej.

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu