Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Portal
  4. >
  5. WysokieNapiecie.pl dwukrotnie nagrodzone!

WysokieNapiecie.pl dwukrotnie nagrodzone!

Dwie z pięciu nagród za najlepsze publikacje dotyczące energetyki w 2014 roku trafiły do redakcji portalu WysokieNapiecie.pl.

gala tge wn

Dwie z pięciu nagród za najlepsze publikacje dotyczące energetyki w 2014 roku trafiły do redakcji portalu WysokieNapiecie.pl.

Rafał Zasuń i Bartłomiej Derski zostali nagrodzeni za najlepszy materiał o rynku energii elektrycznej w roku 2014 pt. „(R)ewolucja w energetyce – czy zmieniać sprzedawcę prądu?”.

Cała redakcja portalu WysokieNapiecie.pl otrzymała natomiast wyróżnienie specjalne Kapituły Konkursu „za popularyzację trudnych zagadnień związanych z liberalizacją rynków energii i gazu„.

Nominowanych zostało aż sześć naszych tekstów:

Konkurs dla dziennikarzy zorganizowany został przez Towarową Giełdę Energii z okazji 15. rocznicy jej powstania.

W skład kapituły konkursu weszli: Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Jan Chadam, prezes Gaz-Systemu, Andrzej Czerwiński, przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Energetyki, Łukasz Dajnowicz, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej KNF, Henryk Majchrzak, prezes PSE, Ireneusz Łazor, prezes TGE, Jan Szomburg Jr wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, Dyrektor Centrum Strategii Energetycznych, Marek Woszczyk prezes PGE oraz Mariusz Zawisza, prezes PGNiG.

Nagrodę dla dziennikarza roku otrzymał Ireneusz Chojnacki z Nowego Przemysłu i wnp.pl, Tomasz Furman z Rzeczpospolitej i Parkietu odebrał statuetkę za najlepszy tekst poświęcony rynkowi gazu, natomiast Michał Dobrołowicz z Radia Kolor wyróżnienie specjalne kapituły.

Dziękujemy naszym Czytelnikom za nominacje, Członkom Kapituły za docenienie naszej pracy i serdecznie gratulujemy naszym nagrodzonym kolegom.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania konkursowych tekstów.

gala tge wn 2

fot. TGE

Rewolucja energetyczna po francusku jest coraz bliżej. Z atomem dalej na tronie, bo pogłoski o jego abdykacji we Francji są cokolwiek przedwczesne. O jakieś kilkadziesiąt lat.

Rynek energii rozwija:

O zabezpieczeniu przed blackoutem w przypadku zaćmienia słońca mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia red. Derski

Tak taniego węgla jeszcze nie było. Kompania proponuje elektrowniom surowiec po 7,20 i 7,40 zł za gigadżul, czyli około 170 zł za tonę. Próbuje w ten sposób podtrzymać płynność finansową. Konkurenci – Bogdanka i KHW - mają dość i piszą skargi.

KW sciana

Większa przejrzystość rynku gazu będzie ogromnym osiągnięciem, ale nowo projektowany rynek prądu to kompletna enigma.

ue flagi
Rynek energii rozwija: