Bartłomiej Derski z nagrodą dziennikarską

Bartłomiej Derski z nagrodą dziennikarską

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl, Bartłomiej Derski, został nagrodzony w konkursie na najlepsze materiały dziennikarskie poruszające tematykę ekologicznych inwestycji, organizowanym przez NFOŚiGW pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Bartłomiej Derski otrzymał nagrodę główną w IV edycji konkursu „Eko Dziennikarz” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) organizowanego pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne poruszające tematykę czystego powietrza, odnawialnych źródeł energii oraz gospodarki odpadami.

W sumie do konkursu zgłoszono aż 390 materiałów dziennikarskich spośród których jury konkursu przyznało trzy równorzędne nagrody główne. Oprócz red. Derskiego nagrody otrzymały także dwie dziennikarki: Dorota Florczyk z TVP1 i Katarzyna Nocuń z „Dziennika Gazety Prawnej”.

Naszego redakcyjnego kolegę wyróżniono za materiały poświęcone odnawialnym źródłom energii, w tym za cykl artykułów i analiz dotyczących rozwoju energetyki prosumenckiej w ramach programu „Mój prąd”.

To jedenasta nagroda dziennikarska dla Bartka w ciągu ostatnich pięciu lat i szesnaste wyróżnienie trafiające do jednego z dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl w tym okresie.

Organizowany od 2017 roku konkurs „Eko Dziennikarz” adresowany jest do dziennikarzy wszystkich rodzajów mediów: zarówno drukowanych, jak i elektronicznych, o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. Warunkiem udziału w IV edycji była publikacja materiału między 1 stycznia 2019 r. a 31 marca 2020 r. Pula nagród tegorocznej edycji wyniosła 30 tys. zł.

Poniżej znajdą Państwo część z naszych artykułów poświęconych rozwojowi fotowoltaiki w Polsce:

Słoneczna gorączka ogarnia rolników, diecezje, spółki. Grunty poszukiwane

Polacy wydali 5 mld zł z własnych kieszeni na fotowoltaikę

Moc fotowoltaiki w Polsce przekroczyła 3 GW

Fotowoltaika: w listopadzie koniec budżetu „Mój prąd”. Będzie bonus?

Leasing fotowoltaiki – panele PV same się spłacą

Miesiące czekania na dotacje do fotowoltaiki

Ostatni dzwonek na PIT. Ulga termomodernizacyjna w rozliczeniu podatkowym

Ile trwa przyłączanie paneli fotowoltaicznych do sieci?

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna dofinansowana z programu „Mój prąd”?

Mój prąd - wniosek i PRZEWODNIK po dotacjach do paneli słonecznych

Rynek energii wspiera

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE