Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Bartłomiej Derski z nagrodą dziennikarską

Bartłomiej Derski z nagrodą dziennikarską

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl, Bartłomiej Derski, został nagrodzony w konkursie na najlepsze materiały dziennikarskie poruszające tematykę ekologicznych inwestycji, organizowanym przez NFOŚiGW pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
gazeta media prasa

Bartłomiej Derski otrzymał nagrodę główną w IV edycji konkursu „Eko Dziennikarz” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) organizowanego pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne poruszające tematykę czystego powietrza, odnawialnych źródeł energii oraz gospodarki odpadami.

W sumie do konkursu zgłoszono aż 390 materiałów dziennikarskich spośród których jury konkursu przyznało trzy równorzędne nagrody główne. Oprócz red. Derskiego nagrody otrzymały także dwie dziennikarki: Dorota Florczyk z TVP1 i Katarzyna Nocuń z „Dziennika Gazety Prawnej”.

Naszego redakcyjnego kolegę wyróżniono za materiały poświęcone odnawialnym źródłom energii, w tym za cykl artykułów i analiz dotyczących rozwoju energetyki prosumenckiej w ramach programu „Mój prąd”.

To jedenasta nagroda dziennikarska dla Bartka w ciągu ostatnich pięciu lat i szesnaste wyróżnienie trafiające do jednego z dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl w tym okresie.

Organizowany od 2017 roku konkurs „Eko Dziennikarz” adresowany jest do dziennikarzy wszystkich rodzajów mediów: zarówno drukowanych, jak i elektronicznych, o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. Warunkiem udziału w IV edycji była publikacja materiału między 1 stycznia 2019 r. a 31 marca 2020 r. Pula nagród tegorocznej edycji wyniosła 30 tys. zł.

Poniżej znajdą Państwo część z naszych artykułów poświęconych rozwojowi fotowoltaiki w Polsce:

Słoneczna gorączka ogarnia rolników, diecezje, spółki. Grunty poszukiwane

Polacy wydali 5 mld zł z własnych kieszeni na fotowoltaikę

Moc fotowoltaiki w Polsce przekroczyła 3 GW

Fotowoltaika: w listopadzie koniec budżetu „Mój prąd”. Będzie bonus?

Leasing fotowoltaiki – panele PV same się spłacą

Miesiące czekania na dotacje do fotowoltaiki

Ostatni dzwonek na PIT. Ulga termomodernizacyjna w rozliczeniu podatkowym

Ile trwa przyłączanie paneli fotowoltaicznych do sieci?

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna dofinansowana z programu „Mój prąd”?

Mój prąd – wniosek i PRZEWODNIK po dotacjach do paneli słonecznych

Rynek energii rozwija:
W całej Polsce trwa boom na dzierżawy gruntów pod farmy fotowoltaiczne. Polska Grupa Energetyczna uruchamia nawet call center, gdzie będzie odbierała zgłoszenia od właścicieli działek. Stawki za dzierżawę skoczyły do kilkunastu tysięcy za hektar. Kto na tym zyska?
Green Genius solar park in Poland 2
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Polska Grupa Górnicza (PGG) przygotowała biznesplan, uwzględniający ustalenia rządu z górniczymi związkowcami. Wynika z niego, że w najbliższych latach dopłaty do produkcji spółki mają wynieść ok, 2 mld zł rocznie. Komisja Europejska dostała już plan restrukturyzacji PGG i zastanawia się co dalej.
inside of the mine shaft with fog,illustration,digital painting
inside of the mine shaft with fog,illustration,digital painting

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!