Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Płatne
  4. >
  5. Rozporządzenie o kryteriach oceny wniosków koncesyjnych dla offshore opublikowane

Rozporządzenie o kryteriach oceny wniosków koncesyjnych dla offshore opublikowane

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało czekający już tylko na podpis ministra projekt rozporządzenia ws. oceny wniosków w postępowaniu rozstrzygającym. Projekt zawiera kryteria oceny wniosków o nowe koncesje dla morskich farm wiatrowych.
offshore wiatraki morze (1)

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Od jutra kierowcom samochodów elektrycznych łatwiej będzie znaleźć stacje ładowania. Polska, jako jedno z ostatnich państw w Europie, wprowadza znaki drogowe wskazujące ładowarki. Autorka nowych znaków tłumaczy w rozmowie z WysokieNapiecie.pl skąd taki właśnie wygląd. Warto je zapamiętać, bo za ich nieprzestrzeganie będzie grozić mandat lub grzywna do 5000 zł, także kierowcom aut elektrycznych.
ev znak stacji ladowania samochodow elektrycznych
Koledzy szefa resortu aktywów państwowych z rządu przygotowali długą listę zastrzeżeń i pytań do flagowego projektu MAP czyli Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Swoje wątpliwości dołożyły też URE i UOKiK. "Koncepcja bardzo skrótowa", ograniczenie konkurencji na rynku, nadmierny wpływ na ceny, brak wyjaśnienia jak NABE będzie finansowana po 2025 r.
Couple Lying Under The Cardboard Boxes
Close-up Of Couple Lying Under The Heap Of Cardboard Boxes On Floor
Prowadzony przez Towarową Giełdę Energii Rejestr Gwarancji Pochodzenia ma już 1000 członków. Gwarancje to element polityki klimatycznej, ale i strategii biznesowych. Obrót tymi gwarancjami na polskiej giełdzie urósł do rzędu kilku TWh miesięcznie. Przyszłość to wejście do europejskiego systemu tych instrumentów.  
Light bulb with business graph .
Light bulb with business graph
Rynek energii rozwija:
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!