Menu
Patronat honorowy Patronage

Rozporządzenie o kryteriach oceny wniosków koncesyjnych dla offshore opublikowane

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało czekający już tylko na podpis ministra projekt rozporządzenia ws. oceny wniosków w postępowaniu rozstrzygającym. Projekt zawiera kryteria oceny wniosków o nowe koncesje dla morskich farm wiatrowych.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Od jutra kierowcom samochodów elektrycznych łatwiej będzie znaleźć stacje ładowania. Polska, jako jedno z ostatnich państw w Europie, wprowadza znaki drogowe wskazujące ładowarki. Autorka nowych znaków tłumaczy w rozmowie z WysokieNapiecie.pl skąd taki właśnie wygląd. Warto je zapamiętać, bo za ich nieprzestrzeganie będzie grozić mandat lub grzywna do 5000 zł, także kierowcom aut elektrycznych.
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Koledzy szefa resortu aktywów państwowych z rządu przygotowali długą listę zastrzeżeń i pytań do flagowego projektu MAP czyli Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Swoje wątpliwości dołożyły też URE i UOKiK. "Koncepcja bardzo skrótowa", ograniczenie konkurencji na rynku, nadmierny wpływ na ceny, brak wyjaśnienia jak NABE będzie finansowana po 2025 r.
Close-up Of Couple Lying Under The Heap Of Cardboard Boxes On Floor
Prowadzony przez Towarową Giełdę Energii Rejestr Gwarancji Pochodzenia ma już 1000 członków. Gwarancje to element polityki klimatycznej, ale i strategii biznesowych. Obrót tymi gwarancjami na polskiej giełdzie urósł do rzędu kilku TWh miesięcznie. Przyszłość to wejście do europejskiego systemu tych instrumentów.  
Light bulb with business graph