Jeśli do 2030 r. wyłączymy wszystkie nierentowne elektrownie węglowe, a w ich miejsce nie powstaną nowe jednostki produkujące podobną ilość prądu, to będzie go brakować przez prawie 4 tys. [...]
Jeśli do 2030 r. wyłączymy wszystkie nierentowne elektrownie węglowe, a w ich miejsce nie powstaną nowe jednostki produkujące podobną ilość prądu, to będzie go brakować przez prawie 4 tys. [...]
Rząd ma dwa scenariusze dla energetyki – optymistyczny i pesymistyczny. Na razie bardziej realny jest ten drugi. W 2030 zabraknie ok. 10 GW mocy i nie wiadomo jak sobie [...]