Menu
Patronat honorowy Patronage

Forum dla transformacji. Stan wyjątkowy w energetyce – 8 grudnia 2021, godz. 10:00-13.30.

Forum Energii zaprasza do udziału w konferencji online pt. „Forum dla transformacji. Stan wyjątkowy w energetyce”.

Polska energetyka pogrąża się w kryzysie. Możemy mówić o stanie wyjątkowym w sektorze energii. Przyczyn kryzysu jest kilka – m.in. odkładane od lat decyzje w kraju, kurczące się zasoby węgla, starzenie infrastruktury wytwórczej, niekonsekwentnie realizowana restrukturyzacja sektora. Dryf i brak decyzji o kierunki dalszej transformacji jest niebezpieczny z perspektywy stabilności energetycznej kraju.

Jak temu zaradzić? Jakie koncepcje transformacji prezentują eksperci, instytucje i polskie think tanki? Jakie rozwiązania wybrać, aby aktywnie reagować na zmiany? O tym będziemy rozmawiać podczas konferencji. Zapraszamy!


8 grudnia 2021, godz. 10:00-13.30.

Agenda oraz rejestracja: https://oeslive.pl/forumenergii/
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dostępny dla osób zarejestrowanych.

Partnerzy portalu

Tzw. ekogroszek, którym ludzie palą w piecach podrożał z 900 do 1500 zł tonę. Dla przeciętnej rodziny posiadającej kocioł na węgiel będzie to dużo bardziej dotkliwe niż prawdopodobna podwyżka cen prądu
Young Couple Wrapped In Blanket Sitting In Front Of Radiator Against Brick Wall At Home

Partnerzy portalu

Globalna moc elektrolizerów do 2030 r. może sięgnąć co najmniej 54 GW. W projekcie "Polskiej strategii wodorowej" założono natomiast, że ich moc do tego czasu wyniesie 2 GW. To bardzo ambitny cel. Zwłaszcza w najbardziej pożądanym scenariuszu produkcji tzw. zielonego wodoru, czyli wytworzonego w instalacjach zasilanych OZE.
Shell elektrolizer PEM, fot. Shell
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Tydzień Energetyka: COP 26 zakończony, węgiel będzie "ograniczany"; Fuzja Orlen-Lotos odroczona na dwa miesiące; Gazprom napełnia magazyny; Nowe atomowe obietnice francuskiego prezydenta
Klimat wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu