Tydzień Energetyka: COP 26 zakończony, węgiel będzie "ograniczany"; Fuzja Orlen-Lotos odroczona na dwa miesiące; Gazprom napełnia magazyny; Nowe atomowe obietnice francuskiego prezydenta
Tydzień Energetyka: COP 26 zakończony, węgiel będzie "ograniczany"; Fuzja Orlen-Lotos odroczona na dwa miesiące; Gazprom napełnia magazyny; Nowe atomowe obietnice francuskiego prezydenta
COP 26 odbędzie się w Glasgow dopiero za półtora roku. Politycznie osłabia i opóźnia ono nacisk na przedstawienie przez państwa swoich zaktualizowanych (zwiększonych) celów na 2030 r. [...]
Ciężar poprowadzenia kolejnej rundy globalnych negocjacji klimatycznych spada na Wielką Brytanię. Na kolejnym szczycie klimatycznym ONZ - COP 26 w Glasgow - najtrudniejszym wyzwaniem będą, jak zwykle, pieniądze, [...]