Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Państwowe spółki jednak z przywilejami przy dzierżawie od KOWR terenów pod OZE

Państwowe spółki jednak z przywilejami przy dzierżawie od KOWR terenów pod OZE

Państwowe spółki jednak będą mogły liczyć na przywileje w zdobywaniu pod instalacje OZE gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec tego pomysłu. 
Mazury PV

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Zielone technologie rozwijają:
Wywołane przez pandemiczne zawirowania w światowej gospodarce wzrosty cen materiałów budowlanych i surowców nie pozostają bez wpływu na budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Choć inflacja nie zagraża rozwojowi odnawialnych źródeł energii, to ma jednak wpływ na kondycję finansową firm budowlanych zaangażowanych w ten sektor.
Farma wiatrowa fot Onde
Materiał Partnera
Nowe regulacje, cele zrównoważonego rozwoju, strategie firm skutkujące inwestycjami w obszarze projektów niskoemisyjnych ale również innowacje nieodwracalnie zmienią sektor energetyczny, jaki znamy. 
Zdjęcie przewodnie
Technologie wspiera:
Giełdowa cena energii wieczorem w Wielkiej Brytanii przekraczała równowartość 9300 zł/MWh. Stawki na dziś w Niemczech są najwyższe od 15 lat, a w Polsce cena w tym miesiącu pobije kolejny rekord wszechczasów. Braki gazu w magazynach, drogi węgiel, przeciągające się odstawienia elektrowni atomowych i słaba wietrzność to tylko kilka z powodów. W efekcie Hiszpania zamraża ceny dla odbiorców końcowych i… opodatkowuje nadzwyczajne zyski spółek energetycznych.
ceny energii europa 09 2021
Zielone technologie rozwijają: