Menu
Patronat honorowy Patronage

Państwowe spółki jednak z przywilejami przy dzierżawie od KOWR terenów pod OZE

Państwowe spółki jednak będą mogły liczyć na przywileje w zdobywaniu pod instalacje OZE gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec tego pomysłu. 

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Wywołane przez pandemiczne zawirowania w światowej gospodarce wzrosty cen materiałów budowlanych i surowców nie pozostają bez wpływu na budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Choć inflacja nie zagraża rozwojowi odnawialnych źródeł energii, to ma jednak wpływ na kondycję finansową firm budowlanych zaangażowanych w ten sektor.

Partnerzy portalu

Materiał Partnera
Nowe regulacje, cele zrównoważonego rozwoju, strategie firm skutkujące inwestycjami w obszarze projektów niskoemisyjnych ale również innowacje nieodwracalnie zmienią sektor energetyczny, jaki znamy. 
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Giełdowa cena energii wieczorem w Wielkiej Brytanii przekraczała równowartość 9300 zł/MWh. Stawki na dziś w Niemczech są najwyższe od 15 lat, a w Polsce cena w tym miesiącu pobije kolejny rekord wszechczasów. Braki gazu w magazynach, drogi węgiel, przeciągające się odstawienia elektrowni atomowych i słaba wietrzność to tylko kilka z powodów. W efekcie Hiszpania zamraża ceny dla odbiorców końcowych i… opodatkowuje nadzwyczajne zyski spółek energetycznych.
Klimat wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu