Menu
Patronat honorowy Patronage

Co z kluczowym rozporządzeniem ws. nowych farm wiatrowych offshore?

Projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie oceny wniosków w postępowaniu rozstrzygającym, kluczowe dla wydania kolejnych zgód na morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, musi zostać poprawiony. Uwagi mają dwie instytucje rządowe.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Wywołane przez pandemiczne zawirowania w światowej gospodarce wzrosty cen materiałów budowlanych i surowców nie pozostają bez wpływu na budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Choć inflacja nie zagraża rozwojowi odnawialnych źródeł energii, to ma jednak wpływ na kondycję finansową firm budowlanych zaangażowanych w ten sektor.
Materiał Partnera
Nowe regulacje, cele zrównoważonego rozwoju, strategie firm skutkujące inwestycjami w obszarze projektów niskoemisyjnych ale również innowacje nieodwracalnie zmienią sektor energetyczny, jaki znamy. 
Technologie wspiera:
Giełdowa cena energii wieczorem w Wielkiej Brytanii przekraczała równowartość 9300 zł/MWh. Stawki na dziś w Niemczech są najwyższe od 15 lat, a w Polsce cena w tym miesiącu pobije kolejny rekord wszechczasów. Braki gazu w magazynach, drogi węgiel, przeciągające się odstawienia elektrowni atomowych i słaba wietrzność to tylko kilka z powodów. W efekcie Hiszpania zamraża ceny dla odbiorców końcowych i… opodatkowuje nadzwyczajne zyski spółek energetycznych.
Zielone technologie rozwijają: