Menu
Patronat honorowy Patronage

Nowe rozporządzenie taryfowe ma poprawić kondycję ciepłownictwa

Ministerstwo klimatu pokazało projekt nowego rozporządzenia taryfowego dla ciepłownictwa. W zamyśle resortu proponowane rozwiązania poprawią kondycję branży i umożliwią inwestycje, konieczne dla transformacji energetycznej.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
W ciągu jednego dnia elektrycznym SUV-em można pokonać ok. 1,5 tys. km po europejskich autostradach, ładując auto co 2-4 godziny jazdy przez 25-35 minut. O ile wydłuża to podróż, ile kosztuje, czy przy europejskich drogach jest już wystarczająco dużo ładowarek i z czego pochodzi prąd, który ładuje się na zachodnioeuropejskich trasach?
"Fit4 55” to holistyczna koncepcja zmiany ekonomiczno-społecznej całej Europy. Chodzi o utrzymanie konkurencyjności w zmieniającym się świecie, o uniezależnienie się od kosztów importu paliw i budowanie własnej przewagi konkurencyjnej dzięki nowym technologiom
fot. Tomasz Elżbieciak
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
Temat instalacji fotowoltaicznej i jej plusów jest znany coraz szerzej. Z możliwości produkcji własnej energii elektrycznej korzystają zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznes. Jednak część zasad dotyczących użytkowania instalacji fotowoltaicznych różni się dla klientów biznesowych. Nadchodzące zmiany sprawią, że odpowiednio dostosowana instalacja będzie miała jeszcze większe znaczenie w rentowności projektu.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Nieopłacalna budowa węglowej Elektrowni Ostrołęka C z punktu widzenia krajowych firm budowlano-montażowych miała niewątpliwy atut w postaci dużego wolumenu prac do wykonania. Po zmianie technologii na gazową tych prac będzie znacznie mniej. Kto więc zarobi na blokach opalanych błękitnym paliwem?
fot. eostroleka.pl/youtube