Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Rząd pokazał projekt łagodzący zapisy ustawy odległościowej.

Rząd pokazał projekt łagodzący zapisy ustawy odległościowej.

Zmiana bezwzględnej minimalnej odległość zabudowań o turbiny, brak 10H dla form ochrony przyrody, lokowanie nowych turbin wiatrowych tylko na podstawie MPZP to tylko niektóre propozycje, jakie ministerstwo rozwoju zawarło w opublikowanym projekcie zmiany ustawy odległościowej.
wiatraki

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Rząd szykuje się na długie negocjacje planu zamykania kopalń z Komisją Europejską. Ale niezależnie od tego co zdecyduje Bruksela, to los kopalń PGG jest przesądzony do połowy lat 30. Skończy się bowiem popyt na węgiel
wegiel gornictwo znak
Rynek używanych paneli fotowoltaicznych rozwinie się w Polsce prędzej czy później. Panele mogą mieć sporą wartość dla syndyków i komorników, właściciele instalacji będą też zmieniać panele na bardziej wydajne. Wtórny obrót fotowoltaiką rozwinął się też w innych krajach Europy. Na co trzeba zwrócić uwagę?
PV-Cycle-recykling
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Unijni kontrolerzy wsiedli do samochodów elektrycznych i ruszyli w Europę aby sprawdzić jak rozwija się europejska sieć stacji ładowania aut elektrycznych. Po powrocie skrytykowali Brukselę za to, że pieniądze poszły głównie do Niemiec i żałowali Polski, zamykającej europejską stawkę. Winni temu ostatniemu są jednak także polscy dystrybutorzy energii i przepisy dot. badań UDT.
udzial samochodow elektrycznych 2020
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają: