Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Sejm przyjął zmiany w prawie energetycznym

Sejm przyjął zmiany w prawie energetycznym

Sejm przyjął zmianę Prawa energetycznego, wprowadzając do niej poprawki względem rządowej wersji. Dotyczy ona m.in. magazynów energii, informacji pomiarowych, inteligentnych liczników, czy zamkniętych systemów dystrybucyjnych. Nowelizuje też ustawę o OZE, o rynku mocy, o kogeneracji i o elektromobilności. Oto zestawienie wszystkich ważnych zmian.
prawo panele pv oze

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Instalacja słoneczna to koszt 15-30 tys. złotych. Największą część (prawie jedną czwartą ceny) stanowią panele. To one decydują o długowieczości instalacji. Są wystawione przez cały czas na warunki pogodowe i najtrudniej jest je w razie awarii wymienić. Większość instalowanych w Polsce modułów to standardowa, średnio trwała technologia. Już po 10-15 latach część z nich przestanie działać, a po 20 latach zaczną się masowo psuć. Amerykańskie laboratorium PVEL od 10 lat testuje panele sprzedawane przez 75 różnych producentów. Trwałość różni się diametralnie w zależności od technologii wykonania.
fotowoltaika oze
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Wzrost popytu na gaz co najmniej o połowę oraz gazociąg jamalski używany jako element krajowej sieci przesyłowej - to najważniejsze nowe elementy kolejnego 10-letniego planu rozwoju sieci przesyłowej gazu (KDPR 2022-2031). Gaz-System przekazał projekt planu do konsultacji z rynkiem.
gaz-system jamal
Nie można wrzucać całej energetyki wodnej do jednego worka i krytykować ją przez pryzmat jednej inwestycji − pisze Ewa Malicka, prezeska Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych w swojej polemice do artykułu opublikowanego niedawno na WysokieNapiecie.pl. Jak tłumaczy, część liczb podanych przez autora, nie oddaje pełnego obrazu sytuacji.
elektrownia wodna
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do newslettera