Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Zmarł Wiesław Mariusz Różacki, jeden z najlepszych fachowców jakich miała polska energetyka

Zmarł Wiesław Mariusz Różacki, jeden z najlepszych fachowców jakich miała polska energetyka

Bełchatów, Kozienice, Połaniec, Opole, Jaworzno, Żerań - odcisnął swój ślad w niemal każdej elektrowni w Polsce.
WMRozacki

Odszedł wspaniały, niezwykle życzliwy człowiek i świetny menedżer. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Jako młody inżynier w latach 80. budował elektrownię w Bełchatowie.

Od 2005 r, był prezesem Rafako, miał ambicję budowy wokół tej spółki grupy zdolnej budować elektrownie „pod klucz”. Nie dane mu było tego zrealizować. Nie mógł się pogodzić z polityką nowego właściciela spółki Jerzego Wiśniewskiego, która zgodnie z przewidywaniami Różackiego doprowadziła do stopniowego upadku raciborskiej spółki. Odszedł z Rafako,  od 2013 r. kierował polskimi operacjami japońskiego Hitachi-Mitsubishi. Zdążył jeszcze mieć znaczący udział w budowie bloków w Kozienicach, Turowie, na Żeraniu.

Pełen ciepła, zarażał uśmiechem. Jeszcze niedawno opowiadał nam o historii budowy Bełchatowa…

Miał tylko 63 lata.

Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Stały rozwój technologii i malejące ceny komponentów sprawiają, że fotowoltaika w gospodarstwach domowych staje się coraz bardziej popularna. Na rynku pojawiają się nowe produkty, których innowacyjne funkcje zapewniają elastyczność i użyteczność systemów fotowoltaicznych w różnych okolicznościach. Co wyróżnia nowy trójfazowy falownik od Sungrow? Zapraszamy na wywiad z Eleonorą Potestio, Product Manager w Sungrow Germany, w którym pytamy o cechy nowego trójfazowego falownika.
Eleonora Potestio
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:
Urzędnicy i politycy muszą szybko zdecydować czy zaproponować nieco wyższą cenę maksymalną, która potem w miarę postępów inwestycji będzie mogła zostać ścięta, czy też nie ustępować i liczyć, że inwestorzy zacisną zęby, zetną koszty i jednak postawią te wiatraki
Ceny offshore
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Zielone technologie rozwijają: