Menu
Patronat honorowy Patronage

Co ministerstwo i rynek myślą o cenie dla morskich farm wiatrowych?

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie zgadza się z propozycją Ministerstwa Klimatu i Środowiska co do maksymalnej ceny w kontraktach na morskie farmy wiatrowe na Bałtyku i proponuje inną stawkę. Swoje uwagi do projektu rozporządzenia o cenie maksymalnej dla offshore przedstawiły też firmy energetyczne.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Światowe fundusze hedgingowe nagle rzuciły się na europejski rynek uprawnień do emisji CO2. Prawdopodobnie Bruksela spróbuje położyć bariery spekulacji. Tylko czy znajdzie odpowiednie narzędzia?
Polski giełdowy rynek energii przez lata stał się najważniejszym punktem odniesienia dla wytwórców i odbiorców. Giełda na tyle, na ile może neutralizuje mankamenty naszego rynku, wynikające ze struktury właścicielskiej czy wysokiego stopnia koncentracji.
Wiosną tego roku firma Subsea 7 zacznie instalować na dnie Morza Północnego, sto kilometrów na zachód od brzegów Danii pokaźnej wielkości urządzenie, nazywane potocznie PLEM. Będzie to odgałęzienie potężnego gazociągu Europipe II, którym gaz z norweskiego szelfu płynie do Europy. Będzie to początek szeregu gazociągów, który jako Baltic Pipe sięgnie Polski. 
Zaczął się boom na czyste ogrzewanie. Sprzedaż powietrznych pomp ciepła, wykorzystywanych do ogrzewania domów i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, na polskim rynku w ubiegłym roku podwoiła się. Czy pompy ciepła powtórzą sukces fotowoltaiki i równie szybko trafią pod polskie strzechy?
Technologie wspiera: