Menu
Patronat honorowy Patronage

Zmiana ustawy o OZE wprowadzi nowe regulacje dotyczące prosumentów

W tym półroczu powinny zostać przyjęte nowe regulacje dotyczące prosumenta wirtualnego i zbiorowego. Jednocześnie ma być ujednolicony system rozliczania prosumentów, a to oznacza zmiany w obecnym systemie opustów. Przedstawiamy propozycje, do których dotarł portal WysokieNapiecie.pl.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Światowe fundusze hedgingowe nagle rzuciły się na europejski rynek uprawnień do emisji CO2. Prawdopodobnie Bruksela spróbuje położyć bariery spekulacji. Tylko czy znajdzie odpowiednie narzędzia?
Klimat wspiera:

Partnerzy portalu

Polski giełdowy rynek energii przez lata stał się najważniejszym punktem odniesienia dla wytwórców i odbiorców. Giełda na tyle, na ile może neutralizuje mankamenty naszego rynku, wynikające ze struktury właścicielskiej czy wysokiego stopnia koncentracji.
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Wiosną tego roku firma Subsea 7 zacznie instalować na dnie Morza Północnego, sto kilometrów na zachód od brzegów Danii pokaźnej wielkości urządzenie, nazywane potocznie PLEM. Będzie to odgałęzienie potężnego gazociągu Europipe II, którym gaz z norweskiego szelfu płynie do Europy. Będzie to początek szeregu gazociągów, który jako Baltic Pipe sięgnie Polski. 

Partnerzy portalu