Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Zmiana ustawy o OZE wprowadzi nowe regulacje dotyczące prosumentów

Zmiana ustawy o OZE wprowadzi nowe regulacje dotyczące prosumentów

W tym półroczu powinny zostać przyjęte nowe regulacje dotyczące prosumenta wirtualnego i zbiorowego. Jednocześnie ma być ujednolicony system rozliczania prosumentów, a to oznacza zmiany w obecnym systemie opustów. Przedstawiamy propozycje, do których dotarł portal WysokieNapiecie.pl.
prawo panele pv oze

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Światowe fundusze hedgingowe nagle rzuciły się na europejski rynek uprawnień do emisji CO2. Prawdopodobnie Bruksela spróbuje położyć bariery spekulacji. Tylko czy znajdzie odpowiednie narzędzia?
EUA CO2
Polski giełdowy rynek energii przez lata stał się najważniejszym punktem odniesienia dla wytwórców i odbiorców. Giełda na tyle, na ile może neutralizuje mankamenty naszego rynku, wynikające ze struktury właścicielskiej czy wysokiego stopnia koncentracji.
blur-1853262 1280
Rynek energii rozwija:
Wiosną tego roku firma Subsea 7 zacznie instalować na dnie Morza Północnego, sto kilometrów na zachód od brzegów Danii pokaźnej wielkości urządzenie, nazywane potocznie PLEM. Będzie to odgałęzienie potężnego gazociągu Europipe II, którym gaz z norweskiego szelfu płynie do Europy. Będzie to początek szeregu gazociągów, który jako Baltic Pipe sięgnie Polski. 
gaz system plem