Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. TOK FM – „Program dla gospodarki”

TOK FM – „Program dla gospodarki”

Bartłomiej Derski komentuje w "Programie dla gospodarki" radia TOK FM zmiany, które rząd zamierza wprowadzić ustawą o odnawialnych źródłach energii.

Bartłomiej Derski komentuje w „Programie dla gospodarki” radia TOK FM zmiany, które rząd zamierza wprowadzić ustawą o odnawialnych źródłach energii.

Dzięki przyjęciu ustawy o OZE koszty systemu wsparcia energii odnawialnej spadną w stosunku do obecnego […]. Nie zgodzę się jednak z komunikatem rządu, że system zapewni zrównoważony rozwój energetyki odnawialnej. Przez zrównoważony rozwój powinniśmy rozumieć dywersyfikację technologii, tymczasem aukcje wygrywać będą najtańsi, czyli – co widać na rynku od lat – Ci, którzy wykorzystują wiatr i biomasę.

Warto zwrócić uwagę, że dzisiaj projekt ustawy przyjął dopiero rząd. Teraz trafi on do parlamentu, gdzie z pewnością spędzi sporo czasu, następnie nowy system wsparcia będzie musiała jeszcze zatwierdzić Komisja Europejska i dopiero od tego momentu poczekamy jeszcze rok na wejście w życie najważniejszych zmian – mówił na antenie radia TOK FM Bartłomiej Derski.

Wysłuchaj całej audycji z 8 kwietnia 2014 roku…

O unijnych i polskich planach ograniczania emisji gazów cieplarnianych rozmawiał na antenie radiowej Jedynki Bartłomiej Derski.