Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Jak dostosowywać energetykę w Polsce do wymogów europejskiego Zielonego Ładu?

Jak dostosowywać energetykę w Polsce do wymogów europejskiego Zielonego Ładu?

Materiał Partnera
O […]
veolia zielony lad derski

O przyszłości energetyki warto rozmawiać bez względu na to kto zadaje pytania, a kto udziela odpowiedzi. Taką filozofią w swoim projekcie Transformacja2050 kieruje się Veolia, której prezes Frederic Faroche zaprosił dziennikarzy na „odwrócone wywiady”. Ich uczestnicy rozmawiali m.in o tym w jaki sposób dostosowywać branżę w Polsce do wymogów Europejskiego Zielonego Ładu, jakie rozwiązania wdrażać i – w końcu – kto za to zapłaci. Jednym z rozmówców był Bartłomiej Derski, redaktor portalu WysokieNapiecie.pl. Zapraszamy do oglądania!  

 

 

Więcej na: https://transformacja2050.pl/project/wywiad-odwrocony/

Francuski energetyczny gigant EDF prawdopodobnie wkrótce zostanie podzielony. Na początku grudnia mijają dwa miesiące, jakie francuski rząd i Komisja Europejska dali sobie na uzgodnienie przyszłości EDF.
atom
Technologie wspiera:
Energii elektrycznej nie da się magazynować w sieci. Polskie Sieci Elektronergetyczne (PSE) dbają więc aby zawsze mieć pewien zapas mocy na podorędziu. W drugim artykule z cyklu o magazynowaniu energii przyjrzymy się, z jakich rezerw korzystamy i na ile mogą one pomóc w transformacji energetycznej ku energii odnawialnej.
Elektrownia Wodna zarnowiec (3)
Smog w Polsce nie jest już postrzegany jako "wymysł" ekologów, problem dużych miast zakorkowanych samochodami czy efekt emisji przemysłowych. Świadomość, że polski smog składa się głównie z zanieczyszczeń ulatniających się z domowych kominów, jest coraz większa.
smog ulica transport emisja
Materiał Partnera
Energia elektryczna jest w XXI wieku jak powietrze. Jesteśmy nią nieustannie otoczeni, a nasze życie jest w ogromnym stopniu od niej uzależnione i nic nie zwiastuje, żeby ta sytuacja miała się zmienić. Wręcz przeciwnie! 
pomiar rezystancji
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!