Menu
Patronat honorowy Patronage

Jak dostosowywać energetykę w Polsce do wymogów europejskiego Zielonego Ładu?

Materiał Partnera
O […]

O przyszłości energetyki warto rozmawiać bez względu na to kto zadaje pytania, a kto udziela odpowiedzi. Taką filozofią w swoim projekcie Transformacja2050 kieruje się Veolia, której prezes Frederic Faroche zaprosił dziennikarzy na „odwrócone wywiady”. Ich uczestnicy rozmawiali m.in o tym w jaki sposób dostosowywać branżę w Polsce do wymogów Europejskiego Zielonego Ładu, jakie rozwiązania wdrażać i – w końcu – kto za to zapłaci. Jednym z rozmówców był Bartłomiej Derski, redaktor portalu WysokieNapiecie.pl. Zapraszamy do oglądania!  

 

 

Więcej na: https://transformacja2050.pl/project/wywiad-odwrocony/

Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Francuski energetyczny gigant EDF prawdopodobnie wkrótce zostanie podzielony. Na początku grudnia mijają dwa miesiące, jakie francuski rząd i Komisja Europejska dali sobie na uzgodnienie przyszłości EDF.
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Energii elektrycznej nie da się magazynować w sieci. Polskie Sieci Elektronergetyczne (PSE) dbają więc aby zawsze mieć pewien zapas mocy na podorędziu. W drugim artykule z cyklu o magazynowaniu energii przyjrzymy się, z jakich rezerw korzystamy i na ile mogą one pomóc w transformacji energetycznej ku energii odnawialnej.
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Smog w Polsce nie jest już postrzegany jako "wymysł" ekologów, problem dużych miast zakorkowanych samochodami czy efekt emisji przemysłowych. Świadomość, że polski smog składa się głównie z zanieczyszczeń ulatniających się z domowych kominów, jest coraz większa.

Partnerzy portalu

Materiał Partnera
Energia elektryczna jest w XXI wieku jak powietrze. Jesteśmy nią nieustannie otoczeni, a nasze życie jest w ogromnym stopniu od niej uzależnione i nic nie zwiastuje, żeby ta sytuacja miała się zmienić. Wręcz przeciwnie! 
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu