„EKO FORUM” VI MIĘDZYNARODOWY KONGRES - Supraśl, 13–14 września 2020 roku

„EKO FORUM” VI MIĘDZYNARODOWY KONGRES - Supraśl, 13–14 września 2020 roku

W połowie września malowniczy Supraśl przywita uczestników VI „EKO FORUM”. Przez dwa dni, w aurze złotej polskiej jesieni, to niewielkie uzdrowiskowe miasteczko będzie żyło duchem ekologii na światowym poziomie. Klimat tego miejsca – jak pokazały ubiegłoroczne doświadczenia – sprzyja praktycznym i teoretycznym refleksjom na prośrodowiskowe tematy. 

To największe w północno-wschodniej Polsce branżowe wydarzenie zgromadzi gości z Polski i zagranicy, przedstawicieli rządu, biznesu, ekspertów, a także lokalne samorządy. Będzie to też największa w regionie konferencja w formule hybrydowej, którą wprowadzono, mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa w związku z COVID-19.

Po podpisaniu listu intencyjnego ws. budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu i wręczeniu „Eko Certyfikatów”, w Domu Ludowym odbędą się prezentacje okolicznościowe (MGMiŻŚ, PGW Wody Polskie, ENEA Ciepło Sp. z.o.o.) i panel dyskusyjny „Elektroenergetyka”. Natomiast naukowo-techniczna część konferencyjna „TEFEN 2020” z blokami tematycznymi poświęconymi elektromobilności oraz technologiom smart city – dzięki wsparciu Politechniki Białostockiej – będzie transmitowana online. W agendzie zaplanowanego na 13 i 14 września spotkania znajdzie się wiele zagadnień i problemów, przed którymi staje region, Polska i świat.

Organizatorzy zadbali także o uzupełnienie segmentu merytorycznego atrakcyjnymi wydarzeniami towarzyszącymi. W czasie niedzielnych Targów Elektromobilności prezentowane będą pojazdy elektryczne i hybrydowe, stacje do ich ładowania oraz rozmaite urządzenia z dziedziny OZE. Na supraskim rynku będzie też trwał jarmark żywności ekologicznej.

Ideą tego spotkania jest promowanie prośrodowiskowej tematyki oraz innowacji w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu. Podlasie dysponuje dużym potencjałem w tym zakresie i dynamicznie odpowiada na zmieniającą się strukturę rynku energii, podejmując dobre praktyki związane z elektroenergetyką i elektromobilnością – mówi Krzysztof Jan Stawnicki, Prezes Zarządu Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii, współorganizator „EKO FORUM”.

Zapraszamy do Supraśla, by przekonać się, że ekologia może być częścią codzienności.

 

PROGRAM VI MIĘDZYNARODOWEGO KONGRESU

Supraśl, 13-14 września 2020

 

                                   13.09.2020 r. (Rynek w Supraślu)

11:00 – 16:00                Wystawa Elektromobilności oraz Zlot Samochodów Elektrycznych
(w programie prezentacja pojazdów elektrycznych, hybrydowych, stacji do ładowania, urządzeń solarnych oraz jarmark produktów ekologicznych)

Wystawcy:

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO, POWIAT BIAŁOSTOCKI, POWIAT SOKÓLSKI, UZDROWISKO SUPRAŚL, FAST EVENT, OZEON, KOWR, RDLP W BIAŁYMSTOKU, T&T PROENERGY, AUTOMOC POLSKA, TRYBECO

                                   14.09.2020 r. (Dom Ludowy – Supraśl, ul Józefa Piłsudskiego 11)

Moderator: dr hab. Maciej Zajkowski

9:00 - 10:00     Rejestracja uczestników

10:00 – 10:10  Otwarcie konferencji - Dr Radosław Dobrowolski – Burmistrz Supraśla

10:10 - 10:20    Podpisanie listu intencyjnego ws. budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu

10:20 - 10:30    Wręczenie Eko Certyfikatów

10:30 - 11:00   Prezentacje okolicznościowe
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej / PGW Wody Polskie

11:00 - 11:15     Budowa lokalnego rynku energii

                              ENEA Ciepło Sp. z o.o.

 

11:15 – 13:00    PANEL DYSKUSYJNY „EKOENERGETYKA”

13:00 - 13:30     Przerwa kawowa

III KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA „TEFEN 2020”- transmisja online 

13:30 - 14:30     BLOK TEMATYCZNY „ELEKTROMOBILNOŚĆ”

14:30 - 15:30     BLOK TEMATYCZNY „TECHNOLOGIE SMART CITY”

15:30 - 16:00     Podsumowanie konferencji

16:00                   Lunch

Zobacz także...

New Energy Forum

Redakcja WysokieNapiecie.pl

Europejski Zielony Ład (EZŁ) to olbrzymia szansa dla rozwoju regionu Europy Środkowo-Wschodniej, ale również spore wyzwanie. 16 września podczas New Energy Forum – wydarzenia...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE