Menu
Patronat honorowy Patronage

MK chce rozszerzenia mechanizmów rynkowych na kolejne podmioty sektora energii

Rozszerzenie rynkowych mechanizmów na kolejne podmioty działające w sektorze energii elektrycznej (odbiorcy, mniejsi wytwórcy, zwłaszcza wykorzystujący OZE), a także zwiększenie możliwości udziału w świadczeniu usług na rzecz operatora systemu przesyłowego zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia ministra klimatu w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Materiał Partnera
Polski przemysł energochłonny zamierza przechodzić na częściowe zasilanie prądem z odnawialnych źródeł energii. Stawką jest zarówno obniżenie kosztów zakupu energii, jak również zmniejszenie wpływu na środowisko. W obu przypadkach chodzi o utrzymanie konkurencyjności na globalnym rynku.
Zielone technologie rozwijają:
Koncerny naftowe mocno ucierpiały w wyniku spadku popytu na ropę i być może najlepsze lata mają już za sobą. Z kolei rynek zielonej energii zaczyna kusić coraz bardziej. Tesla pokonała w lipcu giełdową wartością wartością Exxon, a bankierzy podliczają, że bezpieczniej jest teraz inwestować w projekty, które z ropą nie mają nic wspólnego.
Dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl opowiadał na antenie stacji Biznes24 o rezygnacji przez PGE z rozwoju sieci ładowania aut elektrycznych, doświadczeniach płynących z zakończonego właśnie eRajdu oraz polskich firmach zarabiających na elektromobilności w Europie.
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera: