Gadzetomania.pl przytacza artykuł WysokieNapiecie.pl na temat energetyki wiatrowej

Gadzetomania.pl przytacza artykuł WysokieNapiecie.pl na temat energetyki wiatrowej

Portal powołuje się na artykuł Magdaleny Skłodowskiej dotyczący nowych technologii w energetyce wiatrowej. 

"Jak informuje serwis wysokienapiecie.pl, niedawno zapowiedziane przez Siemensa turbiny spełniają wszelkie warunki, aby mogły pracować na polskiej części Bałtyku.

Nowa SG 14–222 DD będzie miała moc 14 MW, maksymalnie 15 MW. To prawie dwa razy więcej niż mają obecnie średnio turbiny wiatrowe zainstalowane w Europie. Ich większa moc oznacza, że inwestorzy mogą postawić mniej wiatraków, ale też może to zwolnić miejsce dla kolejnych projektów.

Roczna produkcja energii elektrycznej będzie o jedną czwartą większa od poprzedniego modelu. To zasługa rozmiarów — średnica wynosić ma 222 metrów. Dla porównania, najwyższy budynek w Polsce, czyli warszawski Pałac Kultury i Nauki, ma 237 metrów wysokości. Średnica turbiny robi więc wrażenie.

14 MW to dużo, ale jak przypomina portal wysokienapiecie.pl wyścig zbrojeń trwa. Już w 2025, czyli rok po nowej turbinie Siemensa, na rynku może pojawić się turbina o mocy 19 MW."

 

Cały artykuł na stronie Gadzetomania.pl 

Zobacz także...

Duda vs Trzaskowski w energetyce

Bartłomiej Derski

Pięć lat temu prezydent Komorowski i europoseł Duda głosili niemal identyczne hasła na temat węgla, gazu, atomu czy OZE. W tegorocznej kampanii wizje Trzaskowskiego i Dudy mog...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE