Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Jest decyzja o przeprowadzonej, a następnie odwołanej aukcji OZE

Jest decyzja o przeprowadzonej, a następnie odwołanej aukcji OZE

W czwartek odbyła się aukcja OZE dla istniejących biogazowni na wysypiskach odpadów. Właściciele bankrutujących instalacji mieli dostać nawet 556 mln zł wsparcia. W piątek rząd przyjął jednak rozporządzenie zgodnie z którym pomoc tym instalacjom się nie należy. Urząd Regulacji Energetyki ma już wstępną decyzję o tym co zrobić z aukcją OZE, która straciła podstawę prawną jej przeprowadzenia.

{loadmodule mod_email}

0 ole

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:

Kogeneracja czyli produkcja prądu i ciepła jednocześnie może być szansą dla polskiej energetyki. O ile państwowe spółki dogadają się w sprawie strategii dla sektora, a Ministerstwo Energii podejmie jakieś decyzje

cieplo wegiel gaz kogeneracja
Rynek energii rozwija:

Kolejne aukcje, w wyniku których inwestorzy i właściciele ekologicznych elektrowni mieli otrzymać do 23 mld zł wsparcia, zostały w trybie pilnym odwołane przez Radę Ministrów. Rząd wycofał nawet podstawę prawną przeprowadzenia aukcji OZE, która już się odbyła. Chaos to efekt braku komunikacji między rządem i regulatorem w trakcie negocjacji z Brukselą.

oze aukcje
Zielone technologie rozwijają:

Bartłomiej Derski z portalu Wysokienapięcie.pl rozmawiał o przyszłości polskiego węgla na antenie TVN24 w programie "Biznes dla ludzi"

tv wmediach

Money.pl powołuje się na informacje naszego potalu dotyczące spadku zużycia enegi elektrycznej w polskich gospodarstwach domowych.

internet wmediach