Nowelizacja ustawy o OZE: branża łapie oddech
Ministerstwo Energii dawno nie zebrało w trakcie konsultacji społecznych tak dobrych opinii, jak te zgłoszone do rządowego projektu nowelizacji ustawy o OZE. Z treści uwag wynika jednak, że w projekcie nadal sporo można jeszcze poprawić. Znamy harmonogram dalszych prac.
Mając więcej pieniędzy w portfelach, Polacy mają zużywać coraz więcej energii elektrycznej w domach. Nawet dwa razy więcej – zakłada minister energii. Na razie jest dokładnie odwrotnie. Rachunki za prąd mieszkańców miast zmalały o 1 mld zł w stosunku do 2010 roku.