Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Ustawa o offshore w 27 punktach: specjalne wsparcie, miejsca pracy i podatek

Ustawa o offshore w 27 punktach: specjalne wsparcie, miejsca pracy i podatek

Projekt ustawy o promowaniu produkcji energii w farmach wiatrowych na morzu trafił do konsultacji. Przewiduje m.in. nowy podatek, osobne, 25-letnie, wsparcie dla pierwszych projektów i udział lokalnych dostawców. Problemem może być jednak Bruksela. Szacujemy też na jakie wsparcie będą mogli liczyć inwestorzy.
offshorePL

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
W 2019 roku udział węgla w miksie energetycznym Polski spadł do najniższego poziomu w historii. Wciąż należy jednak do najwyższych na świecie. Miejsce „czarnego złota” wypełniają głównie import oraz generacja prądu z gazu i źródeł odnawialnych. A to wszystko przy spadku zapotrzebowania i produkcji.
produkcja zuzycie pradu 2019 2020 rynek
Chcąc przeciwdziałać zmianom klimatu, 73% ankietowanych Polaków zamierza korzystać z transportu publicznego zamiast samochodu, wynika z II edycji ankiety Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), przeprowadzonej we współpracy z firmą BVA. Obecnie tę formę komunikacji wybiera 33% ankietowanych.
transport autobus
Elektromobilność napędza:
Partner działu Klimat:
Portal publikuje wypowiedź Bartłomieja Derskiego. Mówił on o wprowadzanych właśnie opłatach za ładowanie aut elektrycznych. 
gazeta prasa media