1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. Bartłomiej Derski w RDC o zyskach górnictwa i inwestycjach w węgiel

Bartłomiej Derski w RDC o zyskach górnictwa i inwestycjach w węgiel

Redaktor WysokieNapiecie.pl w "Rynku opinii" stacji RDC mówił o tym które spółki górnicze wypracowały 1,5 mld zł zysku w pierwszej połowie 2017 roku, o tym jak kształtują się ceny węgla i w jakie technologie węglowe warto w Polsce inwestować.

radio wmediach

Redaktor WysokieNapiecie.pl w „Rynku opinii” stacji RDC mówił o tym które spółki górnicze wypracowały 1,5 mld zł zysku w pierwszej połowie 2017 roku, o tym jak kształtują się ceny węgla i w jakie technologie węglowe warto w Polsce inwestować.

Cała audycja do wysłuchania na stronie Polskiego Radia

Polska Grupa Energetyczna oprócz prądu i ciepła chce produkować także stacje ładowania do samochodów elektrycznych – wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl. PGE przygotowuje się do założenia spółki celowej z poznańskimi zakładami Cegielskiego. Pierwsze stacje mają stanąć już w przyszłym roku.

tech ev ladowarka vw

Niemcy planują stworzenie wielkiego magazynu energii dla swojej stolicy. Ma być wystarczająco duży, aby wystarczył na godzinę funkcjonowania trzymilionowego miasta.

tech magazyny moc 2017
Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:

W piątek odbyła się synchronizacja największego bloku energetycznego w Polsce i jednej z największych takich instalacji węglowych na świecie. Tego rekordu w Polsce prawdopodobnie już nikt nie przebije. Dzięki inwestycji za ponad 6 mld zł i akwizycji za 1,3 mld zł Enea podwoi także swój udział w produkcji prądu w Polsce.

wegiel kozienice 1075
Technologie wspiera:

Kolejny raz nasz portal będzie współgospodarzem panelu dyskusyjnego na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Porozmawiamy o tym czy polska energetyka może być innowacyjna i jak na tym zarobić. 

krynica 2016 panel