Redaktor WysokieNapiecie.pl w „Rynku opinii” stacji RDC mówił o tym które spółki górnicze wypracowały 1,5 mld zł zysku w pierwszej połowie 2017 roku, o tym jak kształtują się ceny węgla i w jakie technologie węglowe warto w Polsce inwestować.
Bartłomiej Derski w RDC o zyskach górnictwa i inwestycjach w węgiel
Redaktor WysokieNapiecie.pl w "Rynku opinii" stacji RDC mówił o tym które spółki górnicze wypracowały 1,5 mld zł zysku w pierwszej połowie 2017 roku, o tym jak kształtują się ceny węgla i w jakie technologie węglowe warto w Polsce inwestować.

Polska Grupa Energetyczna oprócz prądu i ciepła chce produkować także stacje ładowania do samochodów elektrycznych – wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl. PGE przygotowuje się do założenia spółki celowej z poznańskimi zakładami Cegielskiego. Pierwsze stacje mają stanąć już w przyszłym roku.
Niemcy planują stworzenie wielkiego magazynu energii dla swojej stolicy. Ma być wystarczająco duży, aby wystarczył na godzinę funkcjonowania trzymilionowego miasta.
W piątek odbyła się synchronizacja największego bloku energetycznego w Polsce i jednej z największych takich instalacji węglowych na świecie. Tego rekordu w Polsce prawdopodobnie już nikt nie przebije. Dzięki inwestycji za ponad 6 mld zł i akwizycji za 1,3 mld zł Enea podwoi także swój udział w produkcji prądu w Polsce.
Kolejny raz nasz portal będzie współgospodarzem panelu dyskusyjnego na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Porozmawiamy o tym czy polska energetyka może być innowacyjna i jak na tym zarobić.