Dziennikarz WysokieNapiecie.pl mówił na antenie radia TOK FM o tym dlaczego Prezydent może mieć wątpliwości dotyczące nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, której jako jedynej z przedwakacyjnego posiedzenia parlamentu jeszcze nie podpisał.
Bartłomiej Derski w TOK FM o tym czy Prezydent zawetuje nowelizację ustawy o OZE
Dziennikarz WysokieNapiecie.pl mówił na antenie radia TOK FM o tym dlaczego Prezydent może mieć wątpliwości dotyczące nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, której jako jedynej z przedwakacyjnego posiedzenia parlamentu jeszcze nie podpisał.
W piątek, tuż przed nawałnicą, energetycy odnotowali drugie najwyższe w historii Polski zapotrzebowanie na moc latem. Ze względu na temperaturę wody w Wiśle produkcję musiała ograniczyć największa w UE elektrownia na węgiel kamienny. Ceny prądu poszybowały blisko maksimum, a firmy, które jej nie zakontraktowały wcześniej, tylko w ciągu dwóch godzin wydały na nią ponad 2 mln zł. Chociaż temperatury powietrza powoli spadają, to w krajowym systemie energetycznym dopiero zaczyna się robić gorąco.

Spośród 15 ustaw, jakie otrzymał po ostatnim posiedzeniu Senatu, Prezydent podpisał już jedenaście, jedną zawetował, a trzy pozostałe – w tym nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii – wciąż analizuje. Z informacji portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że kancelaria Prezydenta zamówiła ekspertyzę dotyczącą ostatniej z tych ustaw i otrzymała już odpowiedź – rekomenduje weto.