Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Rozporządzenie o „zamrożeniu” cen energii w 10 punktach

Rozporządzenie o „zamrożeniu” cen energii w 10 punktach

Ministerstwo Energii przygotowało w końcu projekt rozporządzenia wykonawczego do ustawy o cenach prądu. Rozporządzenie zawiera m.in. wzory i sposoby wyliczania zwrotów różnicy ceny energii elektrycznej, o których mowa w ustawie. Obserwator Legislacji Energetycznej podsumowuje najważniejsze postanowienia w 10 punktach.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Do warszawskiego ratusza wpłynęło w tym roku najwięcej w historii wniosków o dofinansowanie instalacji produkujących „zielone” ciepło i energię elektryczną. Radni zabezpieczyli na dotacje niemal 16,7 mln zł. Inwestycje bardzo się stolicy przydadzą, bo miasto już trzy razy w tym roku biło rekordy letniego zapotrzebowania na moc.
Solar panel technician with drill installing solar panels on roof
Solar panel technician with drill installing solar panels on roof
Czy Urząd Regulacji Energetyki słusznie podejrzewa, że na giełdzie energii dochodziło do manipulacji cenami? To się dopiero okaże, ale dzięki potężnemu narzędziu, jakim jest REMIT, nadzorcy rynku nie są bezbronni wobec domniemanych machinacji.
rynek.manipulacje
Materiał Partnera
Forum transformacji energetycznej to pierwsza odsłona cyklu konferencji realizowanych na przestrzeni trzech lat, począwszy od 2019 r. Podejmowana inicjatywa stanowi odpowiedź na potrzebę monitorowania i analizy zachodzących obecnie kluczowych procesów transformacyjnych sektora energetyki, stanowiących konsekwencję unijnych dyrektyw, krajowych dokumentów strategicznych oraz polityki klimatycznej unii europejskiej.
forum transformacji energetycznej
Rynek energii rozwija: