Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Istniał spór członków zarządu PGE z radą nadzorczą

Istniał spór członków zarządu PGE z radą nadzorczą

Gdyby nie było sporu pomiędzy radą nadzorczą PGE a częścią zarządu, to Bogusława Matuszewska i Wojciech Ostrowski wciąż pełniliby swoje funkcje.

Gdyby nie było sporu pomiędzy radą nadzorczą PGE a częścią zarządu, to Bogusława Matuszewska i Wojciech Ostrowski wciąż pełniliby swoje funkcje.

Z naszych informacji wynika, że spór istniał, a członkowie rady nie byli usatysfakcjonowani współpracą z zarządem.

PGE ma prawo twierdzić, że dostarczyła wszystkie informacje, które zgodnie z prawem powinna dostarczyć. Ale członkowie rady nadzorczej uważali, że nie dostają tych informacji, o które proszą, a które ich zdaniem były im niezbędne do podejmowania decyzji.

Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie  kilkakrotnie wcześniej zamawiało potrzebne branży analizy  i nigdy nie było większych problemów z uzgodnieniem umowy.

Trudności pojawiły się dopiero gdy Krzysztof Kilian został prezesem spółki, a PGE wystąpiła z TGPE.

Umowę jakkolwiek rzeczywiście jest „wielostronna” i taka w której „każda ze stron umowy musi odpowiednio zabezpieczyć swoje interesy”,  udało się uzgodnić między wszystkimi zrzeszonymi firmami, problem istniał tylko z PGE.

Z naszych nieoficjalnych rozmów wynika, że członkowie TGPE są bardzo zniechęceni i zniecierpliwieni przedłużającymi się negocjacjami.  Jak to wpływa na postrzeganie zarządu PGE- można się tylko domyślać.

Czytaj także:

Odpowiedź zarządu PGE na artykuł WysokieNapiecie.pl o kulisach odwołania Bogusławy Matuszewskiej

Porażka Krzysztofa Kiliana. Co dalej z PGE?

Rynek energii rozwija:

W piątek lub wtorek Ministerstwo Gospodarki opublikuje nowy projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii – zapowiedział wiceszef resortu dodając, że w dokumencie uwzględniono już część uwag branży. Co się zmieni?

oze
Zielone technologie rozwijają:

Energetyczne firmy z Państwa Środka będą miały trzy przyczółki na naszym kontynencie: w Wielkiej Brytanii, Portugalii i najpewniej także w Polsce

tianjin
Rynek energii rozwija: