Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. 48 istotnych zmian wprowadzanych do ustawy o OZE

48 istotnych zmian wprowadzanych do ustawy o OZE

W Obserwator Legislacji Energetycznej publikujemy syntetyczne podsumowanie 48 istotnych zmian, jakie do ustawy o OZE wprowadzić ma projektowana nowelizacja w jej najbardziej aktualnej wersji (1.6), przekazanej w piątek na Komisję Prawniczą rządu (planowaną na 11 i 12 czerwca).
prawo, przepisy

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Dokładnie 9 czerwca 1919 roku pionierzy polskiej elektrotechniki założyli stowarzyszenie, które urosło w czasie XX-lecia, przetrwało okupację i PRL, a dziś świętuje swoje stulecie. Z tej okazji przypominamy sylwetkę jednego z założycieli SEP i jego prezesa – Kazimierza Szpotańskiego. To jego aparaty odliczały zużycie energii niemal wszystkim odbiorcom elektryczności przedwojennej Polski – co przypominamy na kartach „Wieku energetyków”.
moscicki-hoffman-szpotanski-podoski-1939
Delegacja elektryków polskich u Prezydenta RP na Zamku Królewskim w Warszawie. Od lewej: Prezydent RP Ignacy Mościcki, inż. Alfons Hoffman, inż. Kazimierz Szpotański, inż. Józef Podoski
Bartłomiej Derski tłumaczył widzom stacji TVN24 BiS, że polskie koncerny energetyczne potrzebują zagranicznych partnerów do budowy morskich farm wiatrowych.
tv wmediach