Portal Gazeta.pl, powołując się na informacje portalu WysokieNapiecie.pl, donosi o ujemnym saldzie polskiej wymiany energii elektrycznej z sąsiadami i wyjaśnia jego przyczyny.
Gazeta.pl – o imporcie energii przez Polskę
Portal Gazeta.pl, powołując się na informacje portalu WysokieNapiecie.pl, donosi o ujemnym saldzie polskiej wymiany energii elektrycznej z sąsiadami i wyjaśnia jego przyczyny.

Mróz, sięgający nawet minus 40 st. C na południu Polski, podbił zapotrzebowanie odbiorców energii do niespotykanych nigdy wielkości. Jak spisał się w tym czasie nasz system elektroenergetyczny?
Co w praktyce dla polskiej energetyki oznaczają prace nad wdrożeniem unijnych regulacji zawartych w pakiecie zimowym - dla WysokieNapiecie.pl pisze dr Christian Schnell.