Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. PAP, Puls Biznesu, wnp.pl – o rozstrzygnięciu pierwszej aukcji OZE

PAP, Puls Biznesu, wnp.pl – o rozstrzygnięciu pierwszej aukcji OZE

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl tłumaczył w rozmowie z Polska Agencją Prasową, publikowanej przez największe portale gospodarcze, wpływ nowego systemu wsparcia "zielonej" energii na koszty energii i portfel przeciętnej rodziny.

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl tłumaczył w rozmowie z Polska Agencją Prasową, publikowanej przez największe portale gospodarcze, wpływ nowego systemu wsparcia „zielonej” energii na koszty energii i portfel przeciętnej rodziny.

Cała wypowiedź m.in. na stronach: Polskiego Radia, Pulsu Biznesu i wnp.pl

Pierwsza aukcja na wsparcie odnawialnych źródeł energii została rozstrzygnięta. Do 2033 roku rząd zobowiązał się do zakupu energii o średniej wartości ok. 66 mln zł rocznie. Powstające dzięki niemu nowe elektrownie obciążą przeciętne gospodarstwo domowe kosztem ok. 2 groszy miesięcznie. Nie obyło się jednak bez poważnej wpadki.

oze ustawa
Rynek energii rozwija:

We wtorek rano, 3 stycznia, Polska pobiła godzinowy rekord eksportu energii netto, z kolei kilka godzin później padł rekord produkcji energii z wiatru. W nocy farmy wiatrowe w Polsce po raz pierwszy dostarczały odbiorcom ponad 5000 MW.

rynek wiatr
Rynek energii rozwija: