Dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl w wypowiedzi publikowanej przez Onet.pl tłumaczy, że górnicze związki zawodowe oczekują od rządu, że ten zmusi spółki górnicze do kupowania węgla drożej, niż wynika z ich umów.
Onet – o ręcznym sterowaniu cenami węgla dla energetyki
Dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl w wypowiedzi publikowanej przez Onet.pl tłumaczy, że górnicze związki zawodowe oczekują od rządu, że ten zmusi spółki górnicze do kupowania węgla drożej, niż wynika z ich umów.

Sejm bez głosu sprzeciwu przyjął nowelizację Prawa energetycznego, która przede wszystkim znosi taryfy na gaz. Niektóre taryfy znikną już od 1 stycznia, dla klientów biznesowych zostaną zlikwidowane od 1 października 2017 r., a dla gospodarstw domowych – z końcem 2023 r.
Największe emocje wywołało w Polsce to, że Komisja Europejska proponuje wyłączyć z działania mechanizmów wsparcia elektrownie węglowe. Ale zanim weźmiemy się za bary z Brukselą, to sam polski rząd musi wreszcie zdecydować co chce zrobić i jakie efekty osiągnąć.