TVN24 BIS cytuje dziennikarza portalu WysokieNapiecie.pl w materiale poświęconym bezpieczeństwu polskiego sektora elektroenergetycznego i sposobach na jego poprawę
TVN24 BIS – o problemach z zapewnieniem mocy w Polsce
TVN24 BIS cytuje dziennikarza portalu WysokieNapiecie.pl w materiale poświęconym bezpieczeństwu polskiego sektora elektroenergetycznego i sposobach na jego poprawę

Sejm bez głosu sprzeciwu przyjął nowelizację Prawa energetycznego, która przede wszystkim znosi taryfy na gaz. Niektóre taryfy znikną już od 1 stycznia, dla klientów biznesowych zostaną zlikwidowane od 1 października 2017 r., a dla gospodarstw domowych – z końcem 2023 r.
Największe emocje wywołało w Polsce to, że Komisja Europejska proponuje wyłączyć z działania mechanizmów wsparcia elektrownie węglowe. Ale zanim weźmiemy się za bary z Brukselą, to sam polski rząd musi wreszcie zdecydować co chce zrobić i jakie efekty osiągnąć.
W 2016 roku w Polsce powstało najwięcej mocy w energetyce odnawialnej w historii. Jednak od czerwca nie powstały właściwie żadne nowe moce. Wbrew informacjom Ministerstwa Energii, rozwój większych instalacji OZE wyhamował do zera. To oznacza roczną lukę w inwestycjach o wartości 10 mld zł.