Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Projekt ustawy o biopaliwach – sześć najważniejszy zmian

Projekt ustawy o biopaliwach – sześć najważniejszy zmian

Zmiana ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych może przybliżyć Polskę do realizacji unijnego celu dotyczącego energii odnawialnej w transporcie w 2030 r. W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano między innymi zmienioną definicję Narodowego Celu Wskaźnikowego.
stacja-paliw

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Węgiel kamienny na europejskich rynkach kosztuje najmniej od 2016 roku. Tymczasem w Polsce jest… najdroższy od sześciu lat. Efektem są wyższe ceny energii elektrycznej i ogrzewania oraz rosnący import prądu. Jednak jeżeli polskie kopalnie zeszłyby z cen, tuż przed wyborami ponownie pojawiłby się problem ich rentowności.
wegiel gornictwo emisje
Portal Interia.pl publikuje wypowiedź dziennikarki portalu WysokieNapiecie.pl nt. liczby gospodarstw domowych, które zdecydowały się do tej pory na produkcję energii elektrycznej z paneli słonecznych na własne potrzeby.
internet wmediach
Ponad 5 GW olbrzymich magazynów prądu zgłosił do rynku mocy na 2024 rok światowy potentat elektrotechniczny. To więcej niż pozostałe planowane elektrownie razem wzięte.
tech magazyny energii
Concept of energy storage system. Renewable energy power plants - photovoltaics, wind turbine farm and battery container. 3d rendering.
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!