Menu
Patronat honorowy Patronage

Interia, Market News 24 – kapitalizacja spółek energetycznych spadła o 33 mld zł

O ok. 33 mld zł, czyli o ponad połowę, spadła wartość czterech największych państwowych spółek energetycznych od połowy ubiegłego roku - zwrócił uwagę w rozmowie publikowanej przez portal Interia Bartłomiej Derski z WysokieNapiecie.pl.

O ok. 33 mld zł, czyli o ponad połowę, spadła wartość czterech największych państwowych spółek energetycznych od połowy ubiegłego roku – zwrócił uwagę w rozmowie publikowanej przez portal Interia Bartłomiej Derski z WysokieNapiecie.pl.

Cała wypowiedź do obejrzenia w serwisie Interia.tv

Ministerstwo Energii chce do 2020 roku zwielokrotnić moc elektrowni słonecznych w Polsce. Resort przekonały m.in. analizy Polskich Sieci Elektroenergetycznych, które od dawna zwracały uwagę, że od rozwoju fotowoltaiki może zależeć bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Zielone technologie rozwijają:

Pierwsze dwa punkty ładowania aut elektrycznych zostaną uruchomione w czwartek, wraz z sześćsetnym sklepem Lidla w Polsce. Sam obiekt będzie zasilany panelami fotowoltaicznymi i ogrzewany geotermią wspieraną rekuperacją. Darmowe punkty ładowania uruchamiają też inne sieci sklepów.

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera: