Menu
Patronat honorowy Patronage

Sputniknews.com – Nord Stream 2 – karty leżą na stole

UOKiK twierdzi, że większość podmiotów, przedsiębiorców obecnych na polskim rynku miało zastrzeżenia twierdząc, że to wprost doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji mówi Rafał Zasuń w rozmowie z korespondentem radia Sputnik.

UOKiK twierdzi, że większość podmiotów, przedsiębiorców obecnych na polskim rynku miało zastrzeżenia twierdząc, że to wprost doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji mówi Rafał Zasuń w rozmowie z korespondentem radia Sputnik.

Spółka odpowiedzialna za budowę i eksploatację gazociągu Nord Stream 2 nie będzie mogła powstać. Zastrzeżenia miał, bowiem, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. Czym kierował się Urząd, pokazując czerwone światło dla tej transakcji?

— Urząd występował jako organ opiniujący z punktu widzenia wpływu na konkurencję. To jedna rzecz. Po drugie, dysponujemy tylko komunikatem. Nie dysponujemy całym, wyczerpującym tekstem decyzji, ale z tego, co opublikował Urząd wynika, że zadecydowało badanie ankietowe wśród uczestników polskiego rynku gazu. I UOKiK twierdzi, że większość podmiotów, przedsiębiorców obecnych na polskim rynku miało zastrzeżenia twierdząc, że to wprost doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Żeby ocenić jakość tej decyzji, trzeba byłoby się zapoznać z jej całością. Charakterystyczne jest to, że wniosek do Urzędu został wycofany. Jest otwarte pytanie, czy ta decyzja UOKiK coś zmienia, czy Nord Stream2 będzie mógł powstać bez tej decyzji.

na całość rozmowy zapraszamy tutaj

Rafał Zasuń z portalu Wysokienapięcie.pl opowiada dla WP finanse o byłym senatorze PiS, który chce, aby w każdej parafii powstała farma fotowoltaiczna. Zaczyna od Podkarpacia i ma już poparcie Kurii. Jeżeli pomysł poprze Episkopat, powstanie potężny gracz na rynku energetyki.

Redaktor portalu Wysokienapięcie.pl Bartłomiej Derski wyjaśnia czytelnikom portalu bankier.pl, że największe perspektywy ma Lubelskie Zagłębie Węglowe, gdzie do tej pory działa tylko Bogdanka. 

Bartłomiej Derski mówił na antenie Polskiego Radia o dwóch różnych wizjach transformacji sektora energetycznego powstających w ministerstwach rozwoju i energii oraz o kluczowych wyzwaniach stojących przed polska energetyką.

Przygotowaliśmy dla Was recenzję książki "Rewolucja energetyczna. Ale po co?" wydanej pod patronatem portalu WysokieNapiecie.pl i niedawno uznanej najlepszą książką ekonomiczną roku. To dobra okazja aby zapytać Was jaki powinien być oraz jaki - waszym zdaniem - w rzeczywistości będzie miks energetyczny Polski w 2030 i 2050 roku. Wśród chętnych rozlosujemy 10 egzemplarzy "Rewolucji energetycznej..." z dedykacją od autora. Zapraszamy!