Menu
Patronat honorowy Patronage

Gazeta.pl – o napiętym bilansie mocy w Polsce

Serwis Gazeta.pl, powołując się na dane zebrane przez dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl, pisze o spadających rezerwach mocy w systemie i rosnących cenach energii.

Serwis Gazeta.pl, powołując się na dane zebrane przez dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl, pisze o spadających rezerwach mocy w systemie i rosnących cenach energii.

– Jak pisze portal wysokienapiecie.pl, w ostatnich dniach rosną słupki w termometrach, co pociąga za sobą wzrost cen energii elektrycznej. Podskoczyły one 22 i 23 czerwca do wartości notowanych ostatnio w sierpniu 2015 roku, kiedy po raz pierwszy od niemal 30 lat zabrakło mocy i w związku z falą upałów ograniczenia w dostawach energii elektrycznej dotknęły ponad 1600 największych przedsiębiorstw w kraju – czytamy na Gazeta.pl

Cały artykuł

Sieci, drugi stopień na Wiśle oraz tajemnicze elektrownie Enei. Ministerstwo Rozwoju przedstawiło listę polskich inwestycji, które wystąpią o finansowanie z Europejskiego Funduszu Inwestycji Energetycznych.

Zgodnie z przewidywaniami dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl w piątek został pobity kolejny rekord letniego zapotrzebowania na moc. Z powodu upałów część elektrowni węglowych ma już problemy z chłodzeniem. System energetyczny trzeszczy w szwach. Rząd wolno się jednak uczy.

W czwartek, 23 czerwca, pobiliśmy historyczny rekord letniego zapotrzebowania na moc, a ceny energii elektrycznej w Polsce poszybowały dużo ponad ceny w jakimkolwiek innym europejskim kraju. Dzisiaj może paść kolejny rekord zużycia. System ma się jednak lepiej, niż rok temu.

Bartłomiej Derski w wypowiedzi dla TVN24 BiS mówi o przyczynach wzrostów cen energii nie spotykanych od sierpnia 2015 roku, gdy z powodu braku dostępnych mocy, operator musiał wprowadzić ograniczenia w zużyciu energii.