Menu
Patronat honorowy Patronage

TVN24 – o miejscu fotowoltaiki w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego latem

Magazyn "Polska i Świat" TVN24 kontynuuje temat portalu WysokieNapiecie.pl o miejscu energetyki słonecznej w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski w upalne letnie dni.

Magazyn „Polska i Świat” TVN24 kontynuuje temat portalu WysokieNapiecie.pl o miejscu energetyki słonecznej w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski w upalne letnie dni.

– W fotowoltaikę inwestować będą entuzjaści. Nie będą to inwestycje nakierowane na poprawę bezpieczeństwa energetycznego. Rząd nie widzi w fotowoltaice jednego z elementów tego bezpieczeństwa – mówił w programie dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl Bartłomiej Derski.

Cały program do obejrzenia na stronie TVN24

Artykuły na podstawie których powstał materiał:

Fotowoltaika zwiększyłaby bezpieczeństwo energetyczne Polski

Polska energetyka będzie w najtrudniejszej sytuacji w Europie

Estonia chce wiedzieć dlaczego Polska ogranicza import energii nocą. Bronimy się tłumacząc, że polskie elektrownie nie wytrzymałyby większych wahań produkcji. Jednocześnie nie robimy za wiele, by to zmienić. Problem techniczny to jednak początek dylematów integrującej się europejskiej energetyki. Państwa UE muszą odpowiedzieć na kluczowe pytanie – kto ma odpowiadać za ich bezpieczeństwo energetyczne.

W tym tygodniu energetycy będą w najwyższej gotowości. Zbliżymy się do marginesu bezpieczeństwa polskiego systemu elektroenergetycznego. Byłoby inaczej, gdyby politycy słuchali osób odpowiedzialnych za to bezpieczeństwo, zamiast kierować się stereotypami.

Serwis TVN24 BiS, powołując się na dane zebrane przez portal WysokieNapiecie.pl i cytując dziennikarza naszego portalu, analizuje możliwość powtórzenia się problemów z dostawą energii latem 2016 roku.