Menu
Patronat honorowy Patronage

IAR, Money.pl – o poprawie efektywności górnictwa

O potrzebie poprawy efektywności śląskiego górnictwa węgla kamiennego w rozmowie z Informacyjna Agencją Radiową mówił dziennikarz WysokieNapiecie.pl Bartłomiej Derski.

O potrzebie poprawy efektywności śląskiego górnictwa węgla kamiennego w rozmowie z Informacyjna Agencją Radiową mówił dziennikarz WysokieNapiecie.pl Bartłomiej Derski.

Bartłomiej Derski z portalu WysokieNapiecie.pl ocenia, że jest to kolejna próba naprawy polskiego górnictwa. Według niego, może się to udać, ale pod warunkiem, że będzie realizowany plan restrukturyzacji tej branży, czyli zwiększania efektywności.

W opinii eksperta, polskie górnictwo od 1989-90 roku ma problemy z zarabianiem. – Nie przeszło takiej restrukturyzacji, jak wiele innych gałęzi przemysłu – uzupełnił.

Cały tekst na portalu Money.pl

W drugiej połowie 2015 roku dystrybutorzy energii wydali w Polsce więcej warunków przyłączenia dla instalacji fotowoltaicznych, niż wszystkich innych technologii OZE razem wziętych. Zainteresowanie panelami słonecznymi rośnie proporcjonalnie szybko do spadku ich cen.

{jcomments on}22 kwietnia polski rząd wraz z innymi krajami UE podpisze porozumienie klimatyczne osiągnięte w Paryżu. Jakie będą jego skutki dla światowej i polskiej gospodarki – zastanawiali się uczestnicy dyskusji zorganizowanej przez WysokieNapiecie.pl

Rozwiązanie problemów sektora węglowego to najważniejsze wyzwanie stojące przed polską energetyką – takiego zdania są uczestnicy i absolwenci programu Akademia Energii, organizowanego przez Fundację im. Lesława Pagi.

Już wszystkie najpopularniejsze technologie produkcji „zielonej” energii elektrycznej są w stanie konkurować z nowymi elektrowniami na paliwa kopalne – wynika z raportu Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej (IRENA). Ich tezę potwierdzają także dane instytucji finansowych.