Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. IAR, Money.pl – o poprawie efektywności górnictwa

IAR, Money.pl – o poprawie efektywności górnictwa

O potrzebie poprawy efektywności śląskiego górnictwa węgla kamiennego w rozmowie z Informacyjna Agencją Radiową mówił dziennikarz WysokieNapiecie.pl Bartłomiej Derski.

O potrzebie poprawy efektywności śląskiego górnictwa węgla kamiennego w rozmowie z Informacyjna Agencją Radiową mówił dziennikarz WysokieNapiecie.pl Bartłomiej Derski.

Bartłomiej Derski z portalu WysokieNapiecie.pl ocenia, że jest to kolejna próba naprawy polskiego górnictwa. Według niego, może się to udać, ale pod warunkiem, że będzie realizowany plan restrukturyzacji tej branży, czyli zwiększania efektywności.

W opinii eksperta, polskie górnictwo od 1989-90 roku ma problemy z zarabianiem. – Nie przeszło takiej restrukturyzacji, jak wiele innych gałęzi przemysłu – uzupełnił.

Cały tekst na portalu Money.pl

W drugiej połowie 2015 roku dystrybutorzy energii wydali w Polsce więcej warunków przyłączenia dla instalacji fotowoltaicznych, niż wszystkich innych technologii OZE razem wziętych. Zainteresowanie panelami słonecznymi rośnie proporcjonalnie szybko do spadku ich cen.

oze przyczenai planowane 2015
Rynek energii rozwija:

{jcomments on}22 kwietnia polski rząd wraz z innymi krajami UE podpisze porozumienie klimatyczne osiągnięte w Paryżu. Jakie będą jego skutki dla światowej i polskiej gospodarki – zastanawiali się uczestnicy dyskusji zorganizowanej przez WysokieNapiecie.pl

copfoto1 images thumb medium220 0
Rynek energii rozwija:

Rozwiązanie problemów sektora węglowego to najważniejsze wyzwanie stojące przed polską energetyką – takiego zdania są uczestnicy i absolwenci programu Akademia Energii, organizowanego przez Fundację im. Lesława Pagi.

ome 3

Już wszystkie najpopularniejsze technologie produkcji „zielonej” energii elektrycznej są w stanie konkurować z nowymi elektrowniami na paliwa kopalne – wynika z raportu Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej (IRENA). Ich tezę potwierdzają także dane instytucji finansowych.

oze lcoe 2015 2016
Rynek energii rozwija: