Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Ta branża to wciąż wymarzony pracodawca

Ta branża to wciąż wymarzony pracodawca

{jcomments on}Energetyka, doradztwo strategiczne i branża paliwowa – to trzy główne sektory, w których swoją przyszłość zawodową widzą uczestnicy i absolwenci programu Akademia Energii organizowanego przez Fundację im. LesławaPagi.

oczami modego energetyka 1

Energetyka, doradztwo strategiczne i branża paliwowa – to trzy główne sektory, w których swoją przyszłość zawodową widzą uczestnicy i absolwenci programu Akademia Energii organizowanego przez Fundację im. LesławaPagi

W badaniu przeprowadzonym przez Boston Consulting Group – międzynarodową firmę doradztwa strategicznego, która jest partnerem Akademii, wzięło udział 98 osób. To blisko 70 proc. wszystkich studentów, którzy na przestrzeni 5 lat wzięli udział udział w programie.

Kim są uczestnicy i absolwenci Akademii Energii? To młodzi prawnicy, przyszli menadżerowie, a przede wszystkim studenci i absolwenci kierunków inżynierskich.

– Tak duże zainteresowanie branżą energetyczną to dobry prognostyk dla sektora – uważa Jarosław Dmowski, który kieruje zespołem doradztwa dla firm energetycznych w BCG.

Pytanie, czy polska energetyka będzie w stanie przyjąć tylu specjalistów? Coraz chętniej rękę po młodych inżynierów wyciągają też firmy technologiczne oraz zagraniczne grupy energetyczne.

Wyniki badania „Oczami Młodego Energetyka”, przeprowadzonego przez BCG i Fundację im. Lesława Pagi, będziemy publikować w nadchodzących dniach na łamach Wysokiego Napięcia. Pełny raport z wynikami badania zostanie przedstawiony podczas finału V. edycji Akademii Energii, 22 kwietnia.

Rynek energii rozwija:

W resorcie energii dzisiaj lub jutro powinna zapaść decyzja o kształcie nowego systemu wsparcia OZE - poinformował nas Krzysztof Tchórzewski. Jak będzie wyglądać?

aa ole
Rynek energii rozwija:

Sejm zbliża się do końca prac nad ustawą ograniczającą budowę nowych turbin wiatorwych. Do dzisiaj posłowie i rząd nie przygotowali jednak rzetelnej oceny skutków tych regulacji. Postaraliśmy się to zrobić za nich – pokazując pozytywne i negatywne efekty ustawy, która ma znaczenie dla blisko połowy gmin w Polsce i tysięcy Polaków.

oze wiatr odleglosci
Rynek energii rozwija: