Autor

ME: Pierwsza aukcja mocy odbędzie się 15 listopada

ME: Pierwsza aukcja mocy odbędzie się 15 listopada

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podpisał wszystkie rozporządzenia niezbędne do przeprowadzenia pierwszych aukcji mocy w Polsce, poinformował resort.

Aukcja mocy na rok 2021 odbędzie się 15 listopada 2018 r., na rok 2022 odbędzie się 5 grudnia br., a na rok 2023 odbędzie się 21 grudnia 2018 r.

Jak podkreśla resort energii aukcje będą poprzedzone certyfikacją, która rozpocznie się w najbliższą środę - 5 września 2018 r.

Wydane akty wykonawcze do ustawy z 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy (Dz. U. z 2018 r., poz. 9):
1) rozporządzenie ministra energii z 18 lipca 2018 r. w sprawie wykonania obowiązku mocowego, jego rozliczania i demonstrowania oraz zawierania transakcji na rynku wtórnym,
2) rozporządzenie ministra energii z 22 sierpnia 2018 r. w sprawie parametrów aukcji głównych dla okresów dostaw przypadających na lata 2021-2023,
3) rozporządzenia ministra energii z 3 września 2018 r. w sprawie zabezpieczenia finansowego wnoszonego przez dostawców mocy oraz uczestników aukcji wstępnych (rozporządzenie skierowane do publikacji w Dz.U.)

Według resortu, rynek mocy zapewni stabilne dostawy energii elektrycznej do gospodarstw domowych oraz przemysłu w horyzoncie długoterminowym, dzięki czemu każdy odbiorca energii na terenie kraju będzie mógł korzystać z energii elektrycznej w czasie i w ilości wynikających z jego potrzeb.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Czy polska energetyka potrzebuje rynku mocy?

Zobacz także...

Komentarze

Autor

Patronat honorowy

Nasi partnerzy

PG SilesiaPGEPSE

Zamów Obserwator Legislacji Energetycznej

Dowiedz się więcej o Obserwatorze Legislacji Energetycznej

 

Chcesz płacić co miesiąc skontaktuj się z nami: marketing@wysokienapiecie.pl