Menu
Patronat honorowy Patronage

URE zmieni sposób obliczania taryf na ciepło

W związku z bardzo szybko rosnącymi cenami uprawnień do emisji dwutlenku węgla Urząd Regulacji Energetyki zamierza wprowadzić zmiany, które umożliwią szybsze przenoszenie kosztów ich zakupów w taryfach za ciepło. Równolegle do KNF ma trafić wniosek o zbadanie czy na rynku nie doszło do spekulacji.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Potencjał biznesowym globalnego megatrendu, jakim jest elektromobilność, dostrzega w Polsce coraz więcej firm. PSPA, największa organizacja branżowa zajmującą się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce, poinformowała, że zrzesza już 50 przedsiębiorstw.

Partnerzy portalu

Nie tylko energetyka oparta na węglu jest największą bolączką polityki klimatycznej. W transporcie odejście od ropy długo nie nastąpi. Sytuacja jest szczególnie trudna w przypadku przewozów ciężarowych, gdzie inwestorami są liczni polscy drobni przedsiębiorcy. Przestawienie się na zeroemisyjne pojazdy będzie kosztowne, jednak szybko się opłaci.

Partnerzy portalu

Co w praktyce wejście na rynek zagranicznych NEMO oznacza dla krajowej energetyki i odbiorców? Z jakimi wyzwaniami przyjdzie się nam w Polsce zmierzyć i jakich regulacji wciąż nam brakuje? Jak wyglądają perspektywy rozwoju Towarowej Giełdy Energii?
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Trend wzrostu cen hurtowych energii elektrycznej w Polsce jest coraz bardziej widoczny. Główną przyczyną tego stanu rzeczy, podobnie jak na innych rynkach, jest wzrost cen europejskich uprawnień do emisji, spowodowany reformą systemu ETS.

Partnerzy portalu