Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Pełnomocnik rządu ds. sieci powołany

Pełnomocnik rządu ds. sieci powołany

Zgodnie z informacjami Obserwatora Legislacji Energetycznej poseł PiS Piotr Naimski otrzymał powołanie na sekretarza stanu w kancelarii premiera i Pełnomocnika Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

pelnomocnik infastruktury energetycznej

Zgodnie z informacjami Obserwatora Legislacji Energetycznej poseł PiS Piotr Naimski otrzymał powołanie na sekretarza stanu w kancelarii premiera i Pełnomocnika Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

pelnomocnik infastruktury energetycznejNaimski będzie odpowiedzialny za nadzór nad operatorami systemów przesyłowych: elektroenergetycznego – PSE oraz gazowego – Gaz-Systemem. Zatem to od decyzji wiceministra Naimskiego będzie w dużej mierze zależeć obsadzanie rad nadzorczych obu przedsiębiorstw.

Za obsługę kancelaryjno-biurową pełnomocnika odpowiedzialne będzie Ministerstwo Rozwoju.

Piotr Naimski ma tytuł doktora nauk przyrodniczych, w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego pełnił funkcję wiceministra gospodarki. W latach 1991-1992 pracował w MSW, kierowanym wówczas przez Antoniego Macierewicza, a następnie przez kilka miesięcy kierował UOP.

ministerstwo energetyki energii kompetencjeW ostatnich wyborach był jednym z twórców linii programowej PiS w energetyce i niemal pewnym kandydatem na fotel Ministra Energii. W ostatniej chwili zapadła jednak decyzja o przyznaniu tej nominacji Krzysztofowi Tchórzewskiemu. Spekulowano wówczas, że posłowi Naimskiemu zaszkodziły wypowiedzi o potrzebie restrukturyzacji zatrudnienia i możliwości zamykania najbardziej nierentownych kopalń.

Przypomnijmy, że oprócz pełnomocnika za sprawy energetyki w rządzie odpowiadają jeszcze:

  1. Ministerstwo Skarbu Państwa (nadzór nad spółkami energetycznymi),
  2. Ministerstwo Energii (regulacja sektora i nadzór nad spółkami górniczymi oraz TF Silesia),
  3. Ministerstwo Środowiska (regulacje klimatyczne).
Rynek energii rozwija:
abr

W błyskawicznym tempie i z poprawkami, nowelizacja ustawy o OZE przeszła w nocy z 23 na 24 grudnia przez Senat.

Dotyczy: Odroczenie wejścia w życie systemu aukcji OZE
Tytułustawa o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii
Etap: Senat
Następny etap: Sejm - rozpatrzenie poprawek Senatu

0 ole
Rynek energii rozwija:

Rafał Zasuń tłumaczył w "Panoramie" TVP2 przyczyny nadpodaży węgla na światowym i krajowym rynku tego surowca.

Dziennik "Rzeczpospolita" powołując się na Informacje Obserwatora Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl pisze o nominacji dla Piotra Naimskiego na Pełnomocnika Rządu ds. Infrastruktury Strategicznej.

Stacja TVP Info, powołując się na portal WysokieNapiecie.pl, informuje o rządowych planach zamykania nierentownych części kopalń.