Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Raport „Polska energetyka 2030”

Raport „Polska energetyka 2030”

WysokieNapiecie.pl objęło patronat merytoryczny nad projektem dotyczącym wyzwań, przed którymi stoi polski rynek energii elektrycznej. We współpracy z Fundacją Przyjazny Kraj 21 czerwca opublikujemy raport z kluczowymi rekomendacjami dla sektora.

Postanowiliśmy zebrać i skonfrontować opinie ekspertów na temat stanu polskiej energetyki i jej przyszłości w horyzoncie 5-, 10-, i 15-letnim. Uznaliśmy, że z tej dyskusji wyłoni się kilka scenariuszy przyszłości energetycznej Polski w zależności od podejmowanych decyzji. Dzięki temu nasz raport może stać się wkładem do dyskusji jakie decyzje są wskazane, a których decyzji i zaniechań unikać.

PrzechwytywanieKierujemy się przesłaniem, że dostępność, cena i jakość energii elektrycznej były nieomal jedynym aspektem infrastruktury, które nie były barierami rozwoju gospodarczego po 1989 r.

Utrzymanie takiego stanu rzeczy w przyszłości jest konieczne dla wzrostu gospodarczego i konkurencyjności przemysłu. Wstępne nawet oszacowanie wyzwań stojących przed sektorem elektroenergetycznym pokazuje jednocześnie, że zachowanie obecnego poziomu pewności zasilania nie będzie wcale łatwe.

W celu wypracowania spójnego obrazu wyzwań, które stoją przed naszym krajem w obszarze zaopatrzenia (dostępności ilościowej i terytorialnej, pewności dostaw, jakości) w energię elektryczną zorganizowaliśmy grupę specjalistów, która podzieliła się z nami swoimi oczekiwaniami co do przyszłości sektora.

Na podstawie wywiadów opracowany został materiał do raportu. Wnioski i rekomendacje sformułowane w wyniku tej dyskusji zostaną przekazane ośrodkom mającym wpływ na decyzje dotyczące przyszłości rynku energii elektrycznej w Polsce oraz upublicznione w postaci raportu „Polska energetyka 2030″.

Raport zostanie opublikowany 21 czerwca o godzinie 11:00 w Hotelu Mercure Grand przy ul. Kruczej w Warszawie. Zainteresowanych udziałem w briefingu przedstawicieli mediów zachęcamy do zgłaszania obecności na adres: [email protected].

Zapraszamy!

Rynek energii rozwija:
Ceny energii w kontraktach terminowych na przyszły rok biją kolejne rekordy. Ledwo" pękło" 300 zł za MWh, a już pojawiły się kontrakty po 350 zł. Tymczasem w zeszłym roku megawatogodzinę można było  kupić po 160 zł. Skąd bierze  się tak olbrzymi wzrost?
R video
Rynek energii rozwija: