Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Rozporządzenie niezbędne do aukcji na drugą fazę offshore jest gotowe do zatwierdzenia – aktualizacja

Rozporządzenie niezbędne do aukcji na drugą fazę offshore jest gotowe do zatwierdzenia – aktualizacja

Rozporządzenie przygotował zespół międzyresortowy powołany w resorcie klimatu w kwietniu. Weszli doń przedstawiciele m.in. PSE, MAP, MF, MPiT, pełnomocnika ds. SIE, ministra-koordynatora służb oraz URE. Ile będzie wynosić cena maksymalna?
offshore

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:
Polski Elemental otworzył w Zawierciu pierwszy w Europie wielkoskalowy zakład recyklingu baterii litowo-jonowych, który docelowo będzie niemal niezależny energetycznie. Teraz planuje kolejny zakład w Niemczech i… czeka na zużyte baterie z samochodów, które na razie nie chcą się masowo psuć. Dzięki tym inwestycjom Europa będzie przechwytywać cenne metale do produkcji ogniw.
baterie liion-skladniki bess
Dziś w Europie odzyskuje się z baterii na użytek fabryk na Starym Kontynencie jedynie miedź, aluminium i plastik. Czarna masa z najcenniejszymi minerałami jest sprzedawana firmom z Chin, Korei, Kanady czy USA. Dzięki zakładowi w Zawierciu, w Polsce odzyskiwany będzie z niej lit. Firma chce jednak zainwestować także w instalację do odzysku niklu, manganu i kobaltu. Mogłaby to być pierwsza taka instalacja przemysłowa w Europie.
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Kurz po wyborach do Parlamentu Europejskiego powoli opada, warto więc przyjrzeć się co ich wyniki oznaczają w praktyce dla kierunku przyszłej polityki klimatyczno-energetycznej w Unii Europejskiej i jaką rolę w jej kreowaniu może odegrać nowa polska delegacja właśnie pakująca się do Brukseli
Europe Flag Technology Environment Concept
Zagraniczna prasówka energetyczna: Komisja Europejska chce za wiele miedzi w transformatorach; Włoski rząd chce przyhamować fotowoltaikę; Amerykanie wolą modernizować reaktory niż stawiać nowe; Unia nie pokona chińskich elektryków cłami.
Transformator sieci fot. Depositphotos
Efektywność transformatorów jest kolejnym w ostatnich latach trudnym tematem w relacjach pomiędzy branżą energetyczną a Brukselą. Fot. Depositphotos
Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera: