Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Energia wiatrowa
  6. >
  7. Konferencja PSEW2024: Transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru

Konferencja PSEW2024: Transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru

Materiał Partnera
Rosnący udział energetyki wiatrowej w miksie wytwórczym podnosi poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wpływa pozytywnie na rozwój społeczny i gospodarczy na poziomie lokalnym i centralnym. Merytoryczna debata na temat wizji polityki energetycznej Polski jest kluczowa dla niezależności, konkurencyjności, czy ochrony klimatu.
ostatni dzien rejestracjiV2

Będą to kluczowe tematy Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Świnoujściu. Wydarzenie na skalę europejską od 19 lat stanowi miejsce kształtowania rozwiązań na najbardziej palące wyzwania branży wiatrowej.

Kluczowe wnioski i rozwiązania wykuwają się w gronie cenionych autorytetów sektora OZE – polityków, ekspertów, największych inwestorów, przedsiębiorców czy naukowców. W gronie ponad 100 prelegentów tegorocznej konferencji znajdą się m. in.: Waldemar Sługocki – Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Miłosz Motyka – Wiceminister Klimatu i Środowiska, Grzegorz Onichimowski – Prezes PSE, Piotr Listwoń, wiceprezes TGE, Marek Szymankiewicz – Prezes ENEA Operator, Olgierd Geblewicz – marszałek województwa zachodniopomorskiego, Giles Dickson – prezes WindEurope, czy prof. dr hab. Szymon Malinowski, przewodniczącego zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego PAN.

 W wydarzeniu udział wezmą Event Ambasadorzy: Jagna Kubańska-Łyczakowska, Head of Public Affairs Poland & Baltics w Vestas, Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy oraz Michał Kołodziejczyk, prezes Equinor Polska oraz wszystkie spółki z sektora OZE skupione wokół energetyki wiatrowej w Polsce.

Konferencja PSEW to platforma sprzyjająca współpracy, zdobywaniu wiedzy i doświadczeń tak, aby energia z wiatru jeszcze szybciej, taniej i w sposób zrównoważony napędzała zieloną transformację. Ten rok przyniósł rekordowe 10 GW mocy w energetyce wiatrowej, jednak potencjał Polski jest znacznie większy! Branża wiatrowa, samorząd i przemysł wyczekują nowych zapisów i zmiany odległości minimalnej na 500 m.

Z kolei polski offshore wart około 40 mld zł to największa inwestycja w powojennej Polsce. Przyniesie nawet 178 mld zł wartości dla polskiej gospodarki i ponad 100 tys. miejsc pracy. Polski onshore i offshore ma ogromne szanse, by stać się konkurencyjnym rynkiem dla wiatru w Europie, potrzeba jednak działań, które stworzą przestrzeń na kolejne inwestycje. Ułatwienie rozwoju OZE stało się priorytetem KE, jednak barierą w Polsce wciąż pozostają m. in. sieci, które wymagają efektywnej modernizacji i rozbudowy.

Polski łańcuch dostaw ma szansę stać się konkurencyjny w globalnym sektorze energetyki wiatrowej – nie uda się to jednak bez silnej i stabilnej współpracy międzynarodowej. Polskie firmy, zagraniczni inwestorzy oraz przedstawiciele KE i państw nadbałtyckich już 6 czerwca spotkają się po raz trzeci na International Suppliers Day podczas Konferencji PSEW2024 w Świnoujściu, aby rozmawiać o sojuszu na rzecz silnego europejskiego przemysłu wiatrowego. W trakcie merytorycznych dyskusji i warsztatów nie zabraknie tematów dotyczących przyszłości offshore wind, rozwoju sieci, local content, infrastruktury portowej, usług w sektorze wiatrowym czy bezpieczeństwa pracy. Polskie firmy będą miały doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych z podmiotami przemysłowymi z największych zagranicznych rynków offshore. To wyjątkowa okazja na nowe relacje biznesowe i szansa wejścia na rynki zachodnie.

Już 4 czerwca cała branża wiatrowa spotyka się na Konferencji PSEW! Wydarzenie zgromadzi ponad 2000 uczestników z kilkudziesięciu krajów. To trzy dni pełne merytorycznych wystąpień, warsztatów, spotkań networkingowych, bankietów oraz atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących! Trwają ostatnie dni rejestracji! Dołącz już teraz i poczuj dobrą energię podczas największego święta branży wiatrowej!

Konferencja PSEW2024 – rejestracja i szczegóły: www.konferencjapsew.pl

—————————————————————————————————————————

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Małgorzata Żmijewska-Kukiełka

+48 508 848 956

[email protected]

Zielone technologie rozwijają:

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Engineer with tablet computer
Aktualne przepisy nie odpowiadają na potrzeby związane ze skutecznym wdrażaniem założeń Polskiej Strategii Wodorowej - zaznacza resort klimatu. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Rząd planuje zlikwidować przepisy tzw. ustawy magazynowej z 2017 roku, które utrudniły życie niezależnym importerom gazu, a umocniły pozycję PGNiG.
Depositphotos 439402806 XL
Rynek energii rozwija:
Trudne decyzje odkładamy, a skupiamy się na nierynkowej regulacji i populistycznej dotacji. I tak dzieje się niezmiennie od kilkunastu lat. Satyryczny przegląd energetyczny prof. Konrada Świrskiego.
businessman unplug
Zagraniczna prasówka energetyczna: Fotowoltaiczny boom w konserwatywnym Teksasie; Czy rośnie bańka cenowa na rynku miedzi; Zegar tyka dla europejskiej motoryzacji; Ładowarek do elektryków w UE przybywa zbyt wolno.
Fotowoltaika pv komin elekrownia oze przemysł fot. Depositphotos
Rozwój fotowoltaiki w ostatnich dwóch latach przyspieszył na tyle, że w mocy zainstalowanej Teksańczycy już znacząco odskoczyli Kalifornijczykom. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają: