Tydzień energetyka: Po 170 tys. zł odpraw dla górników. 50% podwyżki opłaty mocowej; Gaz-System: zużycie gazu wzrośnie w dekadę o połowę; Włosi kończą dostarczać rosyjski gaz Turkom; [...]
Tydzień energetyka: Po 170 tys. zł odpraw dla górników. 50% podwyżki opłaty mocowej; Gaz-System: zużycie gazu wzrośnie w dekadę o połowę; Włosi kończą dostarczać rosyjski gaz Turkom; [...]
Zarobki w kopalniach węgla kamiennego przekroczyły wynagrodzenia informatyków. Tymczasem wydajność w górnictwie spadła do poziomu wałbrzyskich biedaszybów. Tam, gdzie w Australii pracuje 1 górnik, w Polsce zatrudniamy 46 górników. [...]
Regulacje dotyczące emisji metanu w górnictwie zostały znacznie rozwodnione, ale i tak wymuszą zmiany w sektorze węglowym. Umowa społeczna zupełnie nie uwzględnia wyzwania, którym są metanowe regulacje UE